Коболєв переконує, що так званий “роздрібний ринок газу” знаходиться під контролем монополістів

Оптовий ринок газу в Україні демонструє високу ефективність, тоді як роздрібний все ще знаходиться під контролем монополістів.

Таку думку висловив на Всеукраїнському форумі «Україна 30 Платіжка» сказав голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, повідомляє UAEnergy.

«В Україні вже відносно давно і відносно ефективно працює оптовий ринок природного газу: це кілька приватних компаній, які у великих обсягах продають і купують природний газ абсолютно вільно, без державного регулювання», – сказав Коболєв.

За його словами, про ефективність оптового ринку в Україні свідчить той факт, що зараз споживачі України можуть набувати на ньому газ дешевше, ніж в Європі.

«На оптовому ринку фактично через велику пропозицію і доволі обмежений попит ціна стала формуватися за принципом «хаб мінус» і газ почав експортуватися в країни Європи. Це свідчить про те, що відсутність державного регулювання при правильно сформованих передумовах робить ринок ефективним, справедливим і прозорим», – прокоментував глава «Нафтогазу».

Що стосується роздрібного ринку газу, тут навпаки спостерігається істотна монополізація.

«Одна фінансова група де-факто контролює поставки понад 70% газу для населення. НАК «Нафтогаз» на цьому ринку має приблизно 10%. Ми постійно ростемо і тепер пропонуємо найнижчу ціну, навіть після втручання держави і обмеження верхньої межі ціни ще нижче, ніж в інших збутових компаній», – зазначив Коболєв.

Він оцінює роздрібний ринок газу як інертний, а споживачів більш уразливими.

«Важливо розуміти особливості газозбутового ринку. Цей ринок є дуже інертним. Споживачі цього ринку є менш обізнаними з точки зору своїх можливостей. Вони більш вразливі. Вони набагато більше страждають від зловживань монополістів», – підкреслив Коболєв.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram