ЛЭП

Міжнародний арбітраж почав розгляд позову «Укренерго» проти Росії на € 527 млн

Міжнародний арбітражний суд у Парижі розпочав розгляд позову НЕК «Укренерго» проти Росії на 527 млн євро (з урахуванням відсотків), через захоплення об’єктів інфраструктури у Криму.

Про це 6 листопада повідомила прес-служба «Укренерго».

«Арбітражний суд 20 жовтня 2020 року перейшов до чергового етапу у справі НЕК «Укренерго» проти Російської Федерації щодо незаконного захоплення РФ інфраструктурних об’єктів Компанії на території АР Крим. А саме – безпосередньо до розгляду позову Укренерго, яке вимагає від РФ виплати компенсації за експропрійовані інвестиції. Загальна сума позовних вимог складає 527,53 млн євро з урахуванням відсотків (94,61 млн євро станом на 20.10.2020 р.)», – йдеться у повідомленні компанії.

Як зазначили в «Укренерго», арбітраж проти РФ був ініційований за порушення Росією Угоди між Кабінетом Міністрів України і урядом Російської Федерації про заохочення та взаємний захист інвестицій від 1998 року.

А вимоги компенсації шкоди від експропріації інвестицій «Укренерго» в Криму та порушення зобов’язання гарантувати повний та безумовний правовий захист інвестицій є частиною позовних вимог разом з компенсацією за захоплення РФ під час анексії Криму магістральних мереж та інших об’єктів, які належать «Укренерго».

Системний оператор нагадав, що арбітражний трибунал у даній справі був сформований 27 березня 2020р. До його складу увійшли Лоуренс Коллінз (головуючий арбітр), Д. Брайн Кінг (арбітр, призначений Укренерго) та Габріель Боттіні (арбітр, призначений РФ). А сам розгляд позову здійснюється відповідно до Арбітражного регламенту ЮНСІТРАЛ 1976 року та проходить у Парижі.

Як зауважили в компанії, інтереси українського мережевого оператора у спорі з Росією представляє міжнародна юридична фірма LALIVE із штаб-квартирою у Швейцарії, яка має великий міжнародний досвід у галузях енергетики та гірничої промисловості, зокрема й успішний досвід підтримки позовів українських компаній до Росії у зв’язку з експропріацією активів.

До анексії Криму Росією, на території тимчасово окупованого півострову працював відокремлений підрозділ «Кримська електроенергетична система» НЕК «Укренерго», який обслуговував понад 1300 км магістральних ліній електропередачі та 17 високовольтних підстанцій. Також у Криму діяли оздоровчий комплекс «Семидвір’я», пансіонат «Енергетик» та ВП «Південьенергопром».

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram