Кабмін за пропозицією ФДМ змінив главу Центренерго

Уряд за пропозицією Фонду держмайна призначив новим в.о. ПАТ «Центренерго» Юрія Власенка.

Про це йдеться в розпорядженні Кабміну від 26 лютого 2021 № 150-р.

«Погодитися з пропозицією Фонду державного майна України про призначення Власенка Юрія Петровича виконуючим обов’язки генерального директора публічного акціонерного товариства «Центренерго», – йдеться в документі.

Власенко займав посади директора Черкаського міського РЕМ, в.о. голови правління – генерального директора ВАТ «Черкасиобленерго», голови правління ВАТ «Черкасиобленерго».

З 2011 по 2014 роки був членом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики.

Нагадаємо, 29 травня 2020 року, після багатомісячного блокування в судах, Фонду держмайна вдалося замінити гендиректора «Центренерго» на Олександра Корчинського.

Після призначення новий керівник обіцяв розглянути питання можливого звільнення з «Центренерго» попереднього керівництва підприємства Володимира Потапенка та Олександра Уварова, яких пов’язують з бізнесменом Ігорем Коломойським, після аналізу їхньої ефективності. Проте, відповідно до інформації на сайті компанії, вони залишаються членами дирекції.

Енергетичний фронт писав, що “Центренерго” 14 серпня продало на її аукціоні за двосторонніми договорами 4,638 млн МВт-год пікового навантаження з періодом постачання 1 жовтня-31 грудня 2020 року. З них 2,016 млн МВт-год було продано за ціною 1221,6 грн/МВт-год, 2,62 млн МВт-год – за ціною 955,7 грн/МВт-год. Сума продажу становила майже 5 млрд грн. Найбільшим покупцем стала компанія, що належить групі “Приват” – ПрАТ “Синтез Ойл”.

Також повідомлялося, що фірми, пов’язані з Ігорем Коломойським, за півроку продали державній компанії «Центренерго» вугілля і газу на суму понад 4 мільярди гривень, заробивши на різниці цін як мінімум 300 млн грн.

Також стало відомо, що інші фірми, афільовані з олігархом, мали можливість купувати зі знижкою електроенергію, що виробляється «Центренерго» із поставленого з РФ вугілля. За підрахунками німецьких експертів, держкомпанія втратила близько 850 млн грн на таких продажах.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram