вугілля

Кабмін заборонив “Центренерго” та іншим компаніям використовувати газ замість вугілля

Уряд вважає, що зниження попиту на українське вугілля є штучним

Кабмін своїм рішенням  зобов’язав енергогенеруючі компанії викуповувати українське вугілля для виробництва електроенергії і заборонив генеруючим компаніям теплової енергетики використовувати газ як паливо. Про це прем`єр-міністр Денис Шмигаль заявив на засіданні уряду в середу.

“Основним паливом для виробництва електроенергії має бути українське вугілля. Ми закуповуємо імпортний газ — у той час, як шахтарі сидять без роботи через відсутність ринку збуту. Цю ситуацію треба змінити. Простий приклад: після ухвалення цього рішення ДП “Центренерго” буде закуповувати та використовувати вугілля з українських державних шахт. Так ми підтримаємо українських шахтарів і збережемо в цій галузі 20 тисяч робочих місць. Зараз фактично всі ці шахтарі перебувають або в простої, або в стані невизначеності”, – зазначив Шмигаль.

За словами в.о. міністра Ольги Буславець, низка енергогенеруючих компаній наразі не виконують затверджені показники щодо використання українського вугілля та заміщують його газом.

“Таке штучне зменшення попиту є неприпустимою з огляду на те, що це призводить до зупинки роботи шахт, вимушеного простою шахтарів, затримки виплати заробітної плати та загалом до зростання соціально-економічної напруги”, – відзначила Буславець.

Також Україна та Німеччина працюватимуть над програмою “Справедливої трансформації шахтарських регіонів”. Зокрема, Україна перейматиме досвід Німеччини у цій сфері щодо побудови нової економіки у мономістах, що залежать від вуглевидобувних підприємств.

“Сьогодні ми плануємо затвердити спільну заяву уряду України та Німеччини у сфері енергетичного партнерства. Про відповідну співпрацю ми розмовляли з пані Ангелою Меркель під час наших перемовин у травні. Сподіваюся, це дасть поштовх нашій співпраці у сфері відновлюваної енергетики та енергоефективності”, – сказав Шмигаль.

Він нагадав, що уряд кожного засідання ухвалює рішення, що спрямовані на виведення української енергетики “з кризових явищ останніх років”. Зокрема, був підписаний меморандум з виробниками електроенергії з відновлюваних джерел.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram