Герус намагається обнулити Меморандум з “зеленими” через підняття тарифів “Укренерго”, – Кучеренко

Голова енергетичного комітету ВР Андрій Герус домагається обнулення Меморандуму з виробниками “зеленої” енергії через збільшення тарифів “Укренерго” на передачу електроенергії та диспетчеризацію.

Як передає Енергетичний Фронт, про це написав народний депутат Олексій Кучеренко на своїй сторінці в Facebook.

Депутат повідомив, що НКРЕКП 24 червня планує прийняти рішення про збільшення з 1 серпня тарифів “Укренерго” на передачу електроенергії в 3,8 рази і на диспетчеризацію в 4 рази, що, на його думку, спрямоване на обнулення підписаного представниками “зеленої” генерації і урядом Меморандуму про взаєморозуміння, який передбачає зниження “зелених” тарифів і відновлення платежів виробникам електроенергії з ВДЕ.

Здавалося, до чого тут головна енергетична «інвестняня» країни пан Герус? А ось до чого.
Є всі підстави вважати, що це лежить у сумновідомій парадигмі «пи#дячити зелених».
Два тижні тому інвестори у ВДЕ нарешті підписали Меморандум порозуміння із Урядом, погодившись на зниження «зелених тарифів». Минулого тижня у Раду поданий законопроект, що має імплементувати норми Меморандуму у законодавство. Просто взяти та заблокувати прийняття законопроекту – не «comme il faut» і люди не зрозуміють, що Герус має проти зниження «зелених тарифів». Проте, треба «пи#дячити», бо є наказ від «старших товаришів». Тому головний «симпатик» ВДЕ придумав «хитру багатоходівочку»:
Крок перший – втлумачити всім, що виконання Меморандуму потребує захмарного підвищення тарифів «Укренерго»., – пояснив Кучеренко.

За його словами обнулення Меморандуму призведе до зростання боргів перед “зеленими”, які зараз вже складають 14 млрд. грн., Держава не зможе заощадити завдяки зниженню “зелених” тарифів 9 млрд. грн тільки в цьому році і 60 млрд. грн до 2030 року , а розвиток “зеленої” енергетики зупиниться, зате зросте енергозалежність України від Росії через відновлення імпорту струму.

Як повідомлялося, 10 червня Кабінет Міністрів України і Міністерство енергетики підписали з представниками інвесторів в зелену енергетику Меморандум, який повинен вирішити проблеми сектора і допомогти вивести енергетичну галузь з кризи. Зокрема, документ є базою для підготовки законопроекту і передбачає зниження зелених тарифів, посилення відповідальності за неправильні прогнози зеленої електроенергії, а також встановлює графік погашення боргів за таку електроенергію.

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, законодавче впровадження положень Меморандуму дозволить Україні заощадити близько 2 млрд євро до 2030 року.

Нагадаємо, енергетична галузь України переживає кризу. Всі без винятку державні компанії на ринку електроенергії накопичили багатомільярдні борги за останні 9 місяців роботи. Зокрема, борги державного “Гарантованого покупця” перед інвесторами в зелену енергетику, за словами в.о. міністра енергетики Ольги Буславець досягли 14 млрд грн.

Також раніше вибухнув скандал, пов’язаний з листуванням двох народних депутатів – глави і члена Комітету з енергетики Верховної Ради Андрія Геруса і Андрія Жупанина. В смс-листуванні містилися нецензурні формулювання, які передбачають наміри розправи з інвесторами в зелену енергетику, що спричинило ряд критичних заяв міжнародних інвесторів і організацій.

Знаєте що спільного між проблемами в газі, електроенергії, теплі чи водопостачання?!Весь цей «ринок» регулюється…

Geplaatst door Alexey Kucherenko op Dinsdag 23 juni 2020

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram