Укренерго

ЄЕС не може сертифікувати «Укренерго» до покращення фінанасового стану компанії

«Укренерго» має бути сертифікованим, адже це умова для інтеграції ОЕС України до загальноєвропейської енергосистеми ENTSO-E

Європейське Енергетичне Співтовариство не може сертифікувати оператора системи передачі НЕК «Укренерго», допоки не буде вирішено проблему з фінансовим станом компанії, внаслідок фінансування відновлюваної генерації (ВДЕ) з тарифу на передачу. Про це повідомляє ExPro з посиланням на директора «Енергоспівтовариства» Янеза Копача.

«Зараз «Укренерго» в процесі сертифікації, регулятор надіслав нам попереднє рішення про сертифікацію, і ми повинні дати нашу думку про це. Одне з найголовніших питань, яке ми повинні перевірити – це фінансова стійкість оператора системи передачі. Як ми можемо дати позитивну відповідь, щодо найбільш збиткового підприємства України? Це неможливо, це так не працює! Тому не очікуйте цього» – повідомив Копач.

За його словами, Україна має своєрідне рішення щодо джерела фінансування ВДЕ.

«Я ніде не бачив у світі, щоб це було частиною тарифу на передачу. Йдеться не про те, щоб теоретично «Укренерго» стало збирачем плати за ВДЕ, як, наприклад, фіскальні служби збирають податки – це не проблема. Йдеться про те, щоб ця плата ВДЕ не була доходом компанії, та не відображалась у фінансовій звітності «Укренерго», – додав він.

Він також зауважив, що «Укренерго» повинно бути сертифікованим, адже це умова для входу в ENTSO-E, проте збитки компанії у 27,5 млрд грн за 2020 рік, заважають цьому процесу.

«Якщо ви подивитесь новини, хто є найбільш збитковим підприємством? Це «Укренерго», де 27,5 млрд грн збитку. Вони вже мають перестати платити заробітні плати співробітникам, їм потрібно оголосити процедуру банкротства. І це не через регуляторну активність, це через те, що фінансування відновлюваних джерел включено у тариф на передачу», – зауважив директор «Енергоспівтовариства».

Приватне акціонерне товариство “Національна енергетична компанія «Укренерго» – енергетична компанія з функціями оперативно-технологічного управління Об’єднаною енергосистемою України (ОЕС) та передачі електроенергії магістральними електромережами від генерації до регіональних електромереж енергопостачальних компаній (обленерго). Як оператор системи передачі електроенергії надає послуги з передачі електроенерії магістральними та міждержавними електромережами, диспетчеризації , адміністрування комерційного...

Нагадаємо: «Укренерго» пройшло попередню сертифікацію як оператор системи передачі європейського зразка.

Нещодавно  Світовий банк заявив, що український Уряд має розробити та прийняти чіткий план заходів фінансової стабілізації НЕК «Укренерго» для того, щоб Світовий банк, ЄБРР або Європейський інвестиційний банк могли продовжити кредитувати компанію або системний оператор міг здійснити випуск єврооблігацій.

Довідка. Станом на 1 червня борг «Укренерго» перед ДП «Гарантований покупець» за 2020-2021рр за виплати для генерації з ВДЕ становить 15,7 млрд грн та 6,8 млрд грн – за поставку електроенергії для потреб населення.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram