Енергоатом

“Енергоатом” перекладає провину за розбалансування ринку електроенергії на НКРЕКП

ДП “НАЕК “Енергоатом” не згодне з висновками Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), щодо профіциту електроенергії в енергосистемі через запуск всіх 15-ти блоків АЕС.

Про це йдеться в на сайті “Енергоатома”.

В компанії зазначили, що ще з вересня 2021 року задля недопущення дефіциту та запобігання віяловим відключенням електроенергії багато разів повідомлялося про наміри включення до роботи в енергосистему країни в осінньо-зимовий період спочатку 14, а потім всіх 15 енергоблоків.

Для виконання цього завдання була спланована вся ремонтна кампанія блоків АЕС саме з метою покриття пікових навантажень у зимовий період та зменшення навантаження на теплову генерацію у зв‘язку з дефіцитом вугілля.

“Енергоатом” на 100% виконав це завдання й завдяки цьому енергетична криза не відбулася.

“Тому сьогодні дуже дивно чути від регулятора звинувачення замість подяки. Натомість, ми розглядаємо це як його спробу уникнути власної відповідальності за події, які відбулися на ринку електроенергії останнім часом. Адже Національна комісія має багато повноважень та важелів впливу на ситуацію на всіх сегментах енергоринку і могла значно раніше 10 лютого 2022 року ухвалити відповідні рішення”, – підкреслили у компанії.

Нагадаємо, НКРЕКП 10 лютого звинуватила “Енергоатом”, “Юнайтед Енерджі” та ДТЕК” у діях, які призвели до обвалу ціни електроенергії на ринку “на добу наперед” (РДН) з початку лютого і можуть свідчити про змову.

Зі свого боку, ТОВ “Д.Трейдінг” заявило, що вважає необгрунтованими звинувачення на адресу групи “ДТЕК” у розбалансуванні ринку електроенергії. На думку компанії, заяви регулятора про нібито “надмірний ринковий вплив” є черговою спробою перекласти відповідальність за розбалансування ринку із себе на приватні компанії, а криза спровокована імпортом електроенергії, що продовжується, на тлі профіцитної роботи атомної генерації.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram