Енергоатом

Енергоатом оскаржить рішення НКРЕКП про штраф за недопоставки електроенергії ГарПоку

НАЕК “Енергоатом” оскаржить в суді рішення Нацкомісії, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), про накладання штрафу в 170 тис. грн за недопоставки електроенергії ДП “Гарантований покупець” (“ГарПок”).

“Компанія усвідомлює свою соціальну відповідальність і в повному обсязі забезпечує потреби населення в електроенергії за доступною ціною. Водночас Енергоатом не може забезпечувати об’єми, відображені у запитах ДП «Гарантований покупець», що значно перевищують реальний обсяг фактичного споживання електроенергії населенням порівняно з аналогічними періодами минулого року”, – повідомив “Енергоатом” на сайті в четвер.

При цьому в НАЕК відзначили, що її рішення по обсягах відпуску електроенергії “ГарПоку” у період, який перевірявся регулятором – з 1 грудня 2020 року по 17 січня 2021 року – були зумовлені необхідністю дотримання фінансової збалансованості з метою виконання інвестиційних, виробничих та інших програм Компанії, зокрема Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки АЕС України (КЗПБ)..

“Енергоатом” надав всі обґрунтовані роз’яснення НКРЕКП, але вони були проігноровані, відзначається в релізі.

Як повідомлялося, НКРЕКП 10 березня оштрафувала ДП “НАЕК” Енергоатом “на 170 тис. грн за недостатні обсяги продажів “ГарПоку” електроенергії для потреб населення в січні цього року в рамках виконання ПСО.

Нацкомісія також зобов’язала “Енергоатом” забезпечити в кожному розрахунковому місяці продаж “ГарПоку” електроенергії на електронних аукціонах в погодинні обсяги, необхідні для потреб побутових споживачів в торговельній зоні “Об’єднана енергосистема України”.

НАЕК в січні цього року продала ДП “Гарантований покупець” на трьох електронних аукціонах для потреб населення 3,487 млрд кВт-год електроенергії при заявленій “ГарПоком” потребі в 4,041 млрд кВт-год.

НАЕК “Енергоатом” в рамках ПСО реалізує “ГарПоку” для потреб побутових споживачів близько 50% виробленої е/е за ціною 15 коп за 1 кВт-год.

Раніше керівництво “Енергоатому” звинуватило в ЗМІ “ГарПок” в нібито завищенні обсягів електроенергії, необхідної для населення.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram