ГарПок і Укренерго заявляють про значні недопоставки Енергоатомом е/е для населення у січні

ДП “Гарантований покупець” і НЕК “Укренерго” заявляють про значні недопоставки в січні НАЕК “Енергоатом” е/е в рамках виконання спеціальних зобов’язань щодо забезпечення е/е населення (ПСО) і просять уряд і профільне міністерство втрутитися в ситуацію з метою її врегулювання.

Про це повідомляється в наявних у розпорядженні агентства “Інтерфакс-Україна” листі “ГарПока” від 16 січня на Кабінет міністрів з копією на Міністерство енергетики та НКРЕКУ, а також в листі “Укренерго” від 4 січня до Міненерго, передає Енергореформа.

Дефіцит електричної енергії у ДП “Гарантований покупець” для виконання спеціальних зобов’язань з 17 по 31 січня 2021 рік залишається критичним і становить 77,76 тис МВт-год“, – зазначив “ГарПок”, вказуючи, що залишається невирішеним питання покриття фінансового дисбалансу підприємства, спричиненого неналежним виконанням “Енергоатомом” рішення Кабміну про покладання спецобов’язків.

“ГарПок” вказує обсяг дефіциту електроенергії на другу половину січня з урахуванням проведеного “Енергоатомом” 15 січня чергового (третього) аукціону в рамках ПСО на січень, на якому той продав “ГарПоку” 29,08 тис МВт-год електроенергії.

У той же час “Укренерго” поінформувала Міненерго, що за перші п’ять днів нового року розмір недоотриманого “ГарПоком” обсягу електроенергії для поставок населенню в рамках його договорів з постачальниками універсальних послуг становить майже 152 тис МВт-год. За розрахунками компанії, орієнтовна вартість недоотриманого ресурсу, приблизно, 230 млн грн.

“Якщо така тенденція триватиме, то за січень 2021 року обсяг недопоставленої “Енергоатомом” електроенергії для задоволення потреб побутових споживачів за попередніми розрахунками складе 1 млн МВт-год“, – попередили в НЕК.

У зв’язку з цим компанія звернула увагу, що недопоставлені обсяги не купуються “ГарПоком” за двосторонніми договорами, на ринку “на добу наперед” (РДН) і на внутрідобовому ринку (ВДР), а купуються як негативний небаланс за завищеними цінами (вище ціни на РДН).

При цьому в НЕК акцентували увагу на тому, що витрати на недопоставлений “Енергоатомом” ресурс будуть виставлені “ГарПоком” в відповідний платіж “Укренерго”, що не передбачені в її тарифі на січень поточного року, в результаті чого компанія зазнає значних збитків.

“Такі дії учасників ринку приведуть до збитків” Укренерго “за січень в обсязі приблизно 1,6 млрд грн“, – підкреслює НЕК.

Згідно з даними “Енергоатом трейдинг” в його Facebook (останнє оновлення 20 січня), на січень їм було реалізовано “ГарПоку” в цілому 3,49 млн МВт-год, з них 30 грудня 3.253 млн МВт-год з періодом поставки 1-31 січня 2021 року 13 січня – 205,744 тис. МВт-год з періодом поставки 15-31 січня та 13 січня 29,08 тис МВт-год – з періодом постачання 17-22 січня.

При цьому, за розрахунками агентства “Інтерфакс-Україна”, виходячи з даних “ГарПока”, наведених в листі, загальна потреба в забезпеченні населення е/е в січні становить 4,15 млн МВт-год. Таким чином, загальний дефіцит ресурсу за результатами проведених аукціонів становить на січень 0,66 млн МВт-год.

Як повідомлялося, уряд з 1 січня встановив ціну продажу НАЕК “Енергоатом” електроенергії ДП “Гарантований покупець” в рамках спецобов’язків для забезпечення населення в розмірі 150 грн/МВт-год, для ПрАТ “Укргідроенерго” залишило на колишньому рівні – 10 грн/МВт -год.

“Енергоатом” заявив, що очікує в першому кварталі 2021 року дефіцит грошових коштів в розмірі 4 млрд грн при продажу електроенергії “ГарПоку” в рамках оновленого ПСО, ДП зі свого боку оцінило дефіцит на цей період по ПСО для населення в 1 млрд грн.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram