Енергоатом

Ревізія виявила на Енергоатомі порушень на 13 мільярдів за три роки

Державна аудиторська служба провела ревізію діяльності НАЕК «Енергоатом» за 2018-2021 роки і виявила фінансових порушень та недоліків на загальну суму 13 млрд грн.

Про це стало відомо з листа Держаудитслужби до Кабінету міністрів.

Зазначається, що аудитори виявили наступні джерела порушень:

  • порушення у сфері закупівель – 9,3 млрд гривень;
  • втрати фінансових (матеріальних) ресурсів – 2,1 млрд грн;
  • неефективні управлінські дії або ризикові операції, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів – 1,4 млрд грн;
  • неефективні управлінські дії або ризикові операції, які можуть призвести до втрат надалі – 217,9 млн грн тощо.

«Матеріали ревізії передані до Національного антикорупційного бюро України для розгляду та прийняття відповідного рішення», – додали аудитори.

результатами ревізії аудиторська служба також оформила доручення міністерству енергетики:

«Вжити заходів щодо врегулювання питання боргів за реалізовану електроенергію, нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю для АЕС та зберігання радіоактивних відходів».

На сайті Держаудитслужби  звіт про ревізію діяльності НАЕК «Енергоатом» відсутній.

Раніше повідомлялося, що розслідувачі грантової програми «Схеми» отримали аудіозапис наради в кабінеті чиновника ДП «Енергоатом», на якій нібито обговорюється, як приховати зрив будівництва стратегічного об’єкту на Чорнобильській АЕС.

Державне підприємство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» є оператором чотирьох діючих атомних електростанцій України, на яких експлуатується 15 атомних енергоблоків, з яких 13 типу ВВЕР-1000 і два – ВВЕР-440, загальною встановленою потужністю 13 835 МВт, 2 гідроагрегати Ташлицької ГАЕС встановленою потужністю 302 МВт та 2 гідроагрегати Олександрівської ГЕС встановленою...
⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram