Обсяги транзиту газу Україною падають, Ямал-Європа досі в реверсі

Транзит російського трубопровідного газу Україною у четвер знову скорочується.

Про це свідчать дані «Оператора ГТС України» та німецької Gascade.

Так, заявки на прокачування газу через газовимірювальні станції «Суджа» та «Сохрановка» з боку РФ на 9 лютого становили 78,97 мільйона кубометрів, а поточна заявка на 10 лютого менша майже на 27% і становить 57,69 мільйона кубометрів. При цьому транзит російського газу 8 лютого був на рівні 82,73 мільйонів кубів.

Також падає транзит російського газу українською ГТС до Словаччини ужгородським коридором, яким йде основний обсяг українського транзиту російського газу. За даними словацького оператора ГТС Eustream, поточні номінації на прокачування через станцію Вельке Капушани, прикордонний пункт між Словаччиною та Україною, у четвер на 40% нижче середи і становлять 30,91 мільйона кубів.

Газопровід Ямал-Європа все ще залишається незатребуваним Газпромом і продовжує працювати в реверсі. Потужності магістралі залишаються незатребуваними і на регулярних та на додаткових сесіях аукціонів. Газопровід продовжує працювати у реверсному режимі, і фізичний потік газу йде з боку Німеччини до Польщі, а не навпаки.

«Газпром» у січні не став бронювати потужності газопроводу «Ямал-Європа» на місяць уперед, як робив рік тому. Проте компанія все одно має можливість використовувати трубопровід у лютому, викуповуючи її потужності на добових аукціонах, ґрунтуючись на заявках споживачів.

Цією схемою «Газпром» вже користувався у грудні. Тоді постачання російського газу газопроводом значно скоротилося, а з 21 грудня магістраль перейшла на роботу в режимі реверсу.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram