Росія звинуватила Польщу у перешкоджанні запуску Північного потоку-2

Польща не припиняє спроб торпедувати проект російського газогону «Північний потік-2», оскільки перешкоджає його сертифікації.

Про це заявили в російському МЗС напередодні візиту до Москви глави МЗС Польщі, чинного голови ОБСЄ Збігнева Рау.

«Польща не припиняє спроби торпедувати запуск проекту «Північний потік-2» і підірвати репутацію ПАТ «Газпром» як надійного постачальника природного газу в Європу… Польський енергетичний концерн PGNiG, у вересні 2021 року допущений до участі у процедурі сертифікації СП-2, прагне перешкодити видачі німецьким регулятором дозволів, необхідних для введення газопроводу в експлуатацію», – заявили в МЗС РФ.

У російському дипвідомстві нагадали, що наприкінці грудня 2022 року закінчується дія так званого «ямальського контракту» на постачання російського газу до Польщі, згідно з яким PGNiG купує не менше 8,7 мільярда кубометрів газу щороку на умовах «бери або плати».

У листопаді 2019 року PGNiG інформувала «Газпром» та її дочірню компанію «Газпром експорт» про своє небажання продовжувати чинний контракт.

З 2023 року влада Польщі хоче замістити газ з РФ поставками через Данію трубопроводом Baltic Pipe і збільшенням обсягів ввезеного газу зі США і Катару. Як повідомляли ЗМІ, будівництво газопроводу потужністю 10 млрд куб. м на рік має закінчитися до жовтня 2022 року, збігаючись з закінченням довгострокового контракту Польщі з «Газпромом».

Упродовж останніх 11 років польська держкомпанія PGNiG купує ліцензії на видобуток на норвезькому континентальному шельфі з метою поставок в Baltic Pipe. Зараз компанія володіє акціями 25 ліцензій в регіоні.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram