Енергоатом

Це дуже небезпечно. Енергоатом розкритикував постанову про перехідну модель ПСО

Кабмін зобов’язав Енергоатом встановлювати ціну на електроенергію вище ринкової. У компанії називають це дискримінацією

Затверджена постановою Кабінету Міністрів №694 від 5 серпня про перехідну модель спеціальних обов’язків (ПСО) формула ціноутворення для продажу на ринку електроенергії НАЕК “Енергоатом” і ПАТ “Укргідроенерго” призведе до неконкурентоспроможності атомної електроенергії, заявив віце-президент НАЕК з розвитку Герман Галущенко.

Йдеться про постанову Кабміну “Про внесення змін до Положення про покладання спеціальних обов’язків учасників ринку електричної енергії для забезпечення суспільних інтересів в процесі функціонування ринку електроенергії”. Документ і його перехідна модель спеціальних зобов’язань (ПСО) повинні були створити спеціальну формулу ціноутворення для продажу електроенергії НАЕК “Енергоатом” і ПрАТ “Укргідроенерго. Постанова була прийнята 5 серпня, проте опубліковано було 13 серпня.

“Ми дуже чекали на ці ПСО, але вони вийшли трохи не в тій редакції, над якою ми працювали. З’явилася формула ціноутворення, яка фактично означає, що “Енергоатом” і “Укргідроенерго” мають продавати електроенергію на ринку не нижче подвійної собівартості. Є питання до цієї формули, її вивчатимемо, але через ці обмеження електроенергія АЕС буде неконкурентоспроможною на ринку двосторонніх договорів. Згодом її доведеться продавати на балансуючому ринку з дисконтом 45%”, – сказав Галущенко на Energy Show Electricity Market, організованому Energy Club у четвер.

За попередніми розрахунками за формулою, які він навів, НАЕК не зможе продавати електроенергію нижче 1,38-1,4 грн/Квт-год. Галущенко наголосив, що це вище за нинішню ринкову ціну.

При цьому він назвав абсурдом встановлення ціноутворення для ресурсу компанії, з яким вона має виходити на ринок.

“Це дуже великі виклики й дуже небезпечно для компанії. І ми дуже голосно про це говоритимемо, оскільки бачимо дискримінацію держкомпанії”, – наголосив віце-президент “Енергоатома”.

Як повідомлялося, Кабмін оприлюднив постанову №694 від 5 серпня 2020 року про внесення змін до положення про покладання спеціальних обов’язків на учасників ринку електроенергії для забезпечення громадських інтересів у процесі функціонування ринку.

Згідно з текстом постанови, НАЕК “Енергоатом” і ПАТ “Укргідроенерго” мають забезпечувати середньозважену ціну продажу електроенергії на всіх комерційних сегментах на рівні не нижче за ціну покриття собівартості, вирахувану за спеціальною формулою.

У своїй заяві в четвер “Енергоатом” назвав встановлення норми про ціноутворення дискримінаційним стосовно генкомпанії та звернув увагу на те, що вона з’явилася вже в процесі доопрацювання проекту постанови, затвердженої на засіданні уряду 5 серпня.

Раніше в четвер народний депутат Сергій Нагорняк (фракція “Слуга народу”) заявив про наміри оспорити в суді норми постанови, пояснивши своє рішення встановленням дискримінаційного обмеження ціни “Енергоатома”.

“Енергоатом-Трейдинг” на аукціоні за короткостроковими двосторонніми договорами 7 серпня продав 45,6 тис. МВТ-год електроенергії базового навантаження, що становить менше ніж 10% запропонованого об’єму (484,8 тис. МВт-год).

Ціна продажу 960 МВт-год становила 1200 грн/МВт-год, ціна продажу 44,6 тис. МВт-год – 1195,84 грн/МВт-год. Стартова ціна в обох випадках становила 1500 грн/МВт-год.

Покладення спеціальних обов’язків (ПСО) – механізм виконання спеціальних обов’язків для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії (PSO), що передбачають, зокрема, надання послуг із забезпечення доступності електричної енергії для побутових споживачів з метою забезпечення стабільності, належної якості та доступності електричної енергії, підтримання належного рівня безпеки її постачання...

Читайте нас в Telegram: ⚡️ Енергетичний фронт