Українська газотранспортна система приєдналася до водневого альянсу ЄС

Оператор ГТС України увійшов до створеного 8 липня Європейського альянсу з чистого водню. Українська компанія разом із європейськими ГТС братиме участь у реалізації стратегії ЄС із переходу на безвуглецеву економіку.

Як підкреслили у пресслужбі ТОВ «Оператор ГТС України», важливим є те, що українська компанія братиме участь у роботі Європейського альянсу з чистого водню із самого початку створення цієї організації. Це розкриває перед українською ГТС чимало можливостей, Оператора ГТС України буде залучений до ключових заходів щодо імплементації Водневої стратегії для кліматично нейтральної Європи за участю найвищих керівників профільних компаній та інституцій. Для України ця галузь є важливою тим, що відповідно до чинного контракту між Нафтогазом та Газпромом, обсяги транспортування природного газу територією України з Росії до Європи будуть суттєво зменшуватися впродовж 2020-2025 років.

А далі не виключений варіант із нульовим транзитом, коли потужності ГТС виявляться незатребуваними. І вони можуть бути використані для транспортування відновлюваних газів до споживачів України та країн Європи. Оператор ГТС України враховує це у власній стратегії та вже зараз починає вивчати технологічні, регуляторні та економічні аспекти транспортування відновлювальних газів (водню, біометану та синтетичного метану) магістральними газогонами.

Раніше  повідомлялося, що в Україні розроблена дорожня карта водневого проекту «Нова газова інфраструктура для нової енергії». У разі її реалізації наша країна може не тільки стати повністю енергетично незалежною, а й перетворитися в одного з найбільших експортерів палива майбутнього – зеленого водню.

Як повідомляв Енергетичний фронт, робоча група з питань розвитку водневої економіки повинна підготувати і подати на розгляд Ради експертів з питань енергетичної безпеки при РНБО пропозиції щодо розвитку водневої економіки в Україні.

Читайте нас в Telegram: ⚡️ Енергетичний фронт