Енергоатом заявляє що зменшення обсягу ПСО не покращить фінансовий стан компанії

Зменшення обсягу ПСО для Енергоатома дуже обмежене і не покращить фінансовий стан компанії без внесення суттєвих змін до правил на ринку електроенергії

Про це повідомляє пресслужба НАЕК «Енергоатом».

Рішення Уряду про зменшення на 5% обсягу спеціальних обов’язків (ПСО), покладених на НАЕК «Енергоатом» не принесе суттєвого покращення фінансового стану Компанії. (20 травня Кабінет міністрів України підтримав пропозицію Мінекоенерго про зменшення обсягів ПСО для Енергоатома з 85% до 80% від обсягів виробництва електроенергії на АЕС з можливістю продавати 5% електроенергії за прямими договорами), – йдеться у повідомленні.

НАЕК «Енергоатом» підкреслює, що є соціально-відповідальним підприємством і з перших днів обговорення нового ринку електроенергії підтримував тимчасове покладання на Компанію спецобов’язків з виробництва дешевої електроенергії для населення. Водночас Енергоатом неодноразово наголошувала на спотворенні діючого механізму ПСО. З початку поточного року компанія мала відпускати 90%, а потім 85% виробленої на АЕС електроенергії за граничними цінами (56,67 коп за кВт-год, без ПДВ) ДП «Гарантований покупець», який, у свою чергу, продає електроенергію постачальникам універсальних послуг в обсягах, необхідних для задоволення потреб побутових споживачів.

Із січня 2020 року у Гарантованого покупця почалися фінансові проблеми, що призвели до порушення термінів оплати за електроенергію Енергоатому відповідно до укладеного договору, а згодом – і до накопичення боргу перед НАЕК «Енергоатом», який наразі перевищив 5 млрд грн. Така заборгованість з оплати електричної енергії та надання відповідних послуг вкрай негативно вплинула на фінансовий стан компанії, для якої продаж електроенергії за ПСО – основне джерело надходження коштів.

Відтак п’ятивідсоткове зменшення обсягу ПСО не призведе до суттєвого покращення ситуації. За розрахунками фахівців Енергоатома, вирішити проблему дозволить зменшення ПСО Енергоатома до 50% від обсягів виробленої електроенергії, чого буде цілком достатньо для задоволення потреб населення, тоді як інші 50% електроенергії Компанія могла б реалізовувати на ринку двосторонніх договорів – за умови, що НКРЕКП змінить правила на ринку електроенергії, – наголошує Енергоатом.

Енергоатом розраховує на подальше зменшення обсягів ПСО, та реалізацію інших своїх пропозиції щодо внесення необхідних змін до правил ринку електроенергії, спрямованих на врегулювання критичної ситуації з оплатою відпущеної компанією електроенергії.

Покладення спеціальних обов’язків (ПСО) – механізм виконання спеціальних обов’язків для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії (PSO), що передбачають, зокрема, надання послуг із забезпечення доступності електричної енергії для побутових споживачів з метою забезпечення стабільності, належної якості та доступності електричної енергії, підтримання належного рівня безпеки її постачання...
⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram