Членкиня НКРЕКП помітила “атипове” зростання боргів за ЖКП і пропонує комусь провести їх інвентаризацію

Членкиня НКРЕКП Ольга Бабій хоче щоб хтось провів “пряму тотальну інвентаризацію” боргів за ЖКП і вважає що борги виникають через те що надавачі послуг не комунікують зі споживачем

Борги за житлово-комунальні послуги в Україні мають “атиповий” приріст і потребують тотального перегляду і інвентаризації. Про це заявила членкиня Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Ольга Бабій під час Всеукраїнського Форуму “Україна 30. Платіжка”.

“Борги, які приростають, навіть за європейською статистикою, мають не більше 2% за період. Тобто, якщо у нас зростають атипово борги споживачів, їх треба деталізувати”, – зазначила вона.

Бабій наголосила на необхідності провести інвентаризацію всіх боргів споживачів перед надавачами послуг.

“Необхідності провести пряму тотальну інвентаризацію: коли виникли, глибина виникнення, період виникнення”, – зазначила вона.

Вона також висловила точку зору, що більшість боргів, що є на сьогодні у цій сфері, виникли через відсутність комунікацій надавачів послуг зі споживачами.

“Моя особиста точка зору: якщо тобі не платять, ти не комунікуєш зі споживачем, ти з ним не розбираєшся, ти йому не пропонуєш розстрочку, ти не допомагаєш йому оформити субсидію. І от накопичені борги за спожиті послуги – це на 80% відповідальність надавачів послуг” – підкреслила вона.

Нагадаємо, на думку Бабій, на сьогодні для ринку житлово-комунальних послуг характерні відсутність довіри споживачів до виставлених платежів, відсутність прозорих тарифів, а також незацікавленість постачальників послуг робити цю інформацію зрозумілою.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт