Рада має намір продовжити ще на 2 роки термін встановлення населенню газових лічильників

Верховна Рада має намір продовжити ще на два роки – до 1 січня 2023 року – термін установки газових лічильників населенню, яке використовує природний газ для приготування їжі.

Внесення відповідних змін до закону “Про забезпечення комерційного обліку природного газу” (№4248-1) за основу підтримали 279 народних депутата.

Лічильники вищевказаної групи споживачів повинні встановлювати оператори газорозподільних мереж (облгази). Витрати на установку закладатимуться в їх тарифну виручку.

За даними голови комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу та житлово-комунального господарства Андрія Геруса, на сьогодні вже близько 98% населення нібито оснащені комерційними приладами обліку газу. Решта 2% в основному знаходяться в Києві і Харкові.

Втім Геруса поправив його перший заступник Олексій Кучеренко і повідомив, що в Україні сьогодні 2,1 млн домогосподарств без газових лічильників – це приблизно 17%, а не 2%, як каже Герус. Половина з цієї кількості не має індивідуальних лічильників, а платить за газ за показаннями загальнобудинкових лічильників – “колгоспних”, за словами Кучеренко.

В результаті бабушка в такому будинку платить за 10-15 кубів газу, хоча споживає на свою конфорку 2-3 куби“, – зауважив нардеп і назвав законопроєкт “безмозглим” і таким що нічого не вирішує.

Як повідомлялося, в кінці 2018 року Верховна Рада вже продовжувала термін установки лічильників газу населенню, котрі використовують газ тільки для приготування їжі, з 1 січня 2018 до 1 січня 2021 року.

Для населення, яке не має лічильників, застосовуються встановлюються Кабінетом міністрів норми споживання.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram