У Конституційному суді оскаржили укази про призначення членів НКРЕКП

Подання про невідповідність Конституції України президентських указів від 3 листопада про призначення членів енергетичного регулятора (НКРЕКП), надійшло до Конституційного суду України.

Про це повідомив відділ комунікації та правового моніторингу КСУ.

Подання підписали 50 народних депутатів України, серед яких лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко, а також народні депутати цієї фракції, фракцій «Слуга народу», ОТЗЖ і «євросолідарності», групи «Довіра» та позафракційні.

У поданні парламентарії просять визнати неконституційними укази 2018-2019 років про призначення семи членів НКРЕКП: Олени Антонової, Дмитра Коваленка, Оксани Кривенко, Руслана Кайдаша, Ольги Бабій, Валерія Тарасюка і Олексія Магди.

Депутати також просять визнати неконституційними норму перехідних положень закону «Про НКРЕКП» №1540-VIII від 2016 року про повноваження президента забезпечувати стійку діяльність НКРЕКП, а також два пункти з перехідних положень закону №394-IX про зміни в закон про забезпечення конституційних принципів в сфері енергетики і комунальних послуг від 2019 року, які стосуються діяльності зазначених членів НКРЕКП.

Раніше, 1 липня президент України Володимир Зеленський затвердив схему ротації членів НКРЕКП до 2025 року. Згідно з указом, першою ротація застосовується до члена комісії Олені Антонової.

До цього, в кінці червня 2020 року Кабмін створив конкурсну комісію з відбору кандидатів на посаду членів НКРЕКП.

До складу комісії увійшли ексдепутат Олексій Рябчин, радник в.о міністра енергетики Сергій Чех, колишній член НКРЕКУ Юрій Андрійчук, ексглава «Укргазвидобування» Олег Прохоренко і екссекретар конкурсної комісії регулятора Світлана Голікова.

8 липня Конкурсна комісія з відбору кандидатів на посаду членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), оголосила відкритий конкурс на зайняття однієї посади члена енергорегулятора.

На початку серпня стало відомо, що до Окружного адміністративного суду Києва надійшов позов, яким просять визнати відсутність компетенції у чинного складу тарифного регулятора.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram