Звільнений голова наглядової ради МГУ оскаржить свою відставку в суді

Колишній глава наглядової ради АТ “Магістральні газопроводи України” Вольтер Больтц (Walter Boltz) оскаржить своє звільнення в Господарському суді Києва.

Про це йдеться в прес-релізі юрфірми Trustme Law Firm від імені Больтца.

“Рішення про звільнення було несподіваним, прийнятим без консультацій та обговорення з колишнім головою наглядової ради і самою радою, а також без надання будь-яких письмових пояснень та обґрунтувань”, – пояснюють адвокати.

Позивач вважає, що це звільнення не поодинокий випадок, а лише один із прикладів політичного тиску на незалежні наглядові ради і керівників державних структур, що ставить під загрозу результати реформи щодо розвитку енергетичного ринку країни і реформи корпоративного управління в державних компаніях

Як приклад наводяться вже оскаржене звільнення глави НС ПрАТ “Укргідроенерго” і відставка глави Національного банку України.

“Створення на початку 2020 року незалежного оператора ГТС України стало одним з найбільших досягнень реформи газового сектору України. І не минуло й п’яти місяців, як Міністерство фінансів піддає це досягнення серйозному ризику. Міжнародні партнери України (Європейська Комісія, Світовий Банк, Секретаріат Енергетичного Співтовариства та інші) вже висловили свою стурбованість цим несправедливим рішенням і уважно стежать за ситуацією”, – наводяться в прес-релізі слова Больтца.

Перед тим повідомлялося, що Міністерство фінансів України як єдиний акціонер АТ «Магістральні газопроводи України» призупинило повноваження глави наглядової ради компанії Вольтера Больтца в зв’язку з неналежною організацією роботи ради.

Раніше Сергій Макогон розповів, що керівництво ОГТСУ домовилося з наглядовою радою «Магістральних газопроводів України» (МГУ) про звернення до Міністерства фінансів з пропозицією об’єднати дві компанії в одну.

ПАТ «Магістральні газопроводи України» — незалежний оператор газотранспортної системи України, компанія, що утворена урядом України 9 листопада 2016 року на вимогу Третього енергопакету, що передбачає розділення компаній (анбандлінг) з транспортування, зберігання та видобутку газу, а відтак — реструктуризацію Нафтогазу та ліквідацію Укртрансгазу з утворенням відповідних незалежних компаній. 100% акцій належить...
⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram