Мінфін звільнив голову Наглядової ради «Магістральних газопроводів України»

Міністерство фінансів звільнило голову Наглядової ради АТ «Магістральні газопроводи України» Вольтера Больтца (Walter Boltz). Причиною вказано неналежну організацію роботи ради.

Про це йдеться у прес-релізі компанії АТ «Магістральні газопроводи України». Больтца було звільнено на річних зборах акціонерів. Держава в особі Міністерства фінансів як єдиний акціонер товариства ухвалила рішення про припинення повноважень голови Наглядової ради у зв’язку з неналежною організацією її роботи.

При цьому вказується, що припинення повноважень Вольтера Больтца не матиме негативного впливу на роботу Оператора ГТС України, бо у Наглядовій раді МГУ зберігається більшість незалежних членів, відповідно до Плану дій щодо корпоративного управління, що гарантує незалежність у прийнятті рішень.

Одночасно, для формування повного складу Наглядової Ради Міністерство фінансів починає відбір кандидатів на посаду незалежного члена Наглядової Ради та члена Наглядової Ради – представника держави шляхом відкритої прозорої процедури з залученням Комітету з призначення керівників особливо важливих для економіки підприємств (Номінаційного комітету).

Наразі Наглядова рада МГУ складається з п’яти членів, а саме трьох незалежних членів – Фабріса Нуайлена, Яна Чадама та Каріни Лучінкіної та двох представників держави – Адомаса Аудікаса та Віктора Пинзеника.

ПАТ “Магістральні газопроводи України” було юридично створено в листопаді 2016 року на виконання вимог Третього енергетичного пакета Європейського союзу. Відповідно до статуту МГУ в редакції 19.03.20 метою діяльності Товариства є одержання прибутку від провадження господарської діяльності, управління та сприяння забезпечення ефективної діяльності оператором газотранспортної системи, сприяння безперебійного транспортування природного газу магістральними газопроводами, сприяння у розробці та впровадженні стратегії та розвитку газотранспортної системи з метою задоволення очікуваного попиту суб’єктів ринку природного газу на послуги транспортування природного тазу, підвищення рівня енергетичної безпеки держави та розвитку газотранспортної системи.

Больтц очолив наглядову раду компанії в квітні 2018 року.

ПАТ «Магістральні газопроводи України» — незалежний оператор газотранспортної системи України, компанія, що утворена урядом України 9 листопада 2016 року на вимогу Третього енергопакету, що передбачає розділення компаній (анбандлінг) з транспортування, зберігання та видобутку газу, а відтак — реструктуризацію Нафтогазу та ліквідацію Укртрансгазу з утворенням відповідних незалежних компаній. 100% акцій належить...