Наглядова рада «Магістральних газопроводів України» обрала нового голову

Наглядова рада АТ «Магістральні газопроводи України» (МГУ) обрала своїм головою Фабріса Нуайлана (Fabrice Noilhan), який раніше обіймав посаду старшого виконавчого віце-президента по газу французької енергетичної компанії Еlectricitе de France (EDF).

Відповідне рішення наглядова рада ухвалила 12 червня, передає Інтерфакс-Україна.

Нуайлан, раніше також працював в Міністерстві енергетики Франції, увійшов до створеної в кінці лютого 2018 року наглядової ради МДУ разом з Яном Чадамом (Jan Chadam) – колишнім главою правління польського оператора ГТС Gaz-System, Вольтером Больтцем (Walter Boltz), які працювали в австрійському регуляторному органі E-Control, Кариною Лучінкіною (Karina Luchinkina), яка працювала в PwС.

Як раніше повідомляв Енергетичний фронт, Міністерство фінансів України як єдиний акціонер МГУ 29 травня 2020 року призупинило повноваження голови наглядової ради компанії Вольтера Больтца (Walter Boltz) в зв’язку з неналежною організацією роботи ради.

«Припинення повноважень Вольтера Больтца не спричинить негативного впливу на роботу «Оператора ГТС України». Зараз в наглядовій раді МГУ зберігається більшість незалежних членів, що гарантує незалежність в ухваленні рішень», – заявив заступник голови МГУ Адомас Аудіцкас.

Крім Нуайлана і Аудіцкаса, незалежними членами наглядової ради МГУ є Карина Лучінкіна і Ян Чадам, представниками від держави – Адомас Аудіцкас і Віктор Пинзеник.

МГУ належить 100% ОГТСУ, сформованому в результаті анбандлінга НАК «Нафтогаз України». Український регулятор НКРЕКП 24 грудня 2019 року сертифікував ОГТСУ і видав йому ліцензію на здійснення господарської діяльності з транспортування природного газу.

Раніше очільник «Оператора ГТС України» Сергій Макогон повідомив, що керівництво компанії домовилося з наглядовою радою «Магістральних газопроводів України» про звернення до Міністерства фінансів з пропозицією об’єднати дві компанії в одну.

ПАТ «Магістральні газопроводи України» — незалежний оператор газотранспортної системи України, компанія, що утворена урядом України 9 листопада 2016 року на вимогу Третього енергопакету, що передбачає розділення компаній (анбандлінг) з транспортування, зберігання та видобутку газу, а відтак — реструктуризацію Нафтогазу та ліквідацію Укртрансгазу з утворенням відповідних незалежних компаній. 100% акцій належить...
⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram