Закордон нам допоможе – Світовий банк обіцяв вивчити проблемні питання енергетичної галузі

Спеціальна місія фахівців Світового банку вивчає ситуацію в енергетиці України з метою знаходження найоптимальніших механізмів підтримки галузі.

Про це повідомляє прес-служба Міненерго.

“Роботу місії, яку Світовий банк сформував на прохання в.о. міністра енергетики Ольги Буславець і яка днями розпочала свою діяльність, обговорили під час зустрічі очільниці Міністерства з представниками фінансової інституції”, – йдеться в повідомленні.

Буславець висловила сподівння, що під час роботи місії з фахівцями Міненерго, інших міністерств та регулятора буде знайдено оптимальний механізм підтримки енергетичної галузі, і пообіцяла надавати місії Світового банку всю необхідну інформацію.

Як повідомляють у відомстві, місія охоплює наступні ключові системні питання:

  • вирішення проблем відновлюваної енергетики в контексті нової законодавчої бази для реструктуризації «зеленого тарифу»;
  • раціоналізацію споживчих тарифів;
  • комплексний план фінансового оздоровлення НЕК «Укренерго»;
  • підтримку Світовим банком НЕК «Укренерго» в роботі над об’єднанням і синхронізацією з європейською енергосистемою;
  • підтримку Світовим банком Оператора газотранспортної системи України в роботі над модернізацією інфраструктури Оператора ГТС.

У ході зустрічі в.о міністра поінформувала представників Світового банку про ситуацію на ринку електроенергії, стан проходження у парламенті законопроєкту щодо нової моделі підтримки «зеленої» енергетики.

«Законопроєкт було прийнято у першому читанні. Також парламент проголосував за скорочення термінів подання поправок та альтернативних проєктів. Народні депутати подали велику кількість поправок, які зараз опрацьовують у секретаріаті профільного комітету Верховної Ради. Але міністерство представило свою позицію, і ми будемо наголошувати на необхідності прийняття законопроєкту у тому варіанті, в якому він імплементує умови Меморандуму між Урядом та виробниками «зеленої» електроенергії», – зазначила Ольга Буславець.

Сторони обговорили можливі механізми фінансової та експертної підтримки Світовим банком енергетичної галузі України та домовилися про подальшу спільну роботу в рамках місії Світового банку.

Світовий банк (англ. The World Bank) – заснована 1945 року міжнародна фінансова організація, створена з метою організації фінансової та технічної допомоги країнам, що розвиваються. Діяльність Світового банку протягом тривалого часу критикується різними неурядовими організаціями, науковцями, серед яких чільне місце займає нобелівський лауреат з економіки і колишній головний економіст Світового банку Джозеф Стігліц. У 2001 році Комісія Конгресу США провела оцінку результатів діяльності міжнародних фінансових організацій і прийшла до висновку, що 60 % проєктів Світового Банку завершилися невдало. Дослідницький інститут The Heritage Foundation проаналізував, який вплив справили на найбідніші країни кредити Світового Банку. За період з 1980 по 2003 рік його кредити та гранти отримали 105 «бідних» держав. В результаті, в 39-ти країнах валовий внутрішній продукт зменшився, в 17-ти — зростання ВВП було мінімальним (від нуля до 1 %), в 33-х — помірним (1—4 %). Лише 12 одержувачів допомоги змогли істотно збільшити темпи економічного розвитку.
Нещодавно Рада виконавчих директорів Світового банку ухвалила рішення про надання Україні 350 млн доларів США в рамках Першої позики на політику розвитку в сфері економічного відновлення (ППР) на підтримку реформ, які є критично важливими для економічного відновлення. Ця позика має допомошти пом’якшити наслідки пандемії COVID-19.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram