ЄК наголошує на необхідності подальших реформ на ринку природного газу в Україні

Європейська Комісія наголошує на необхідності продовження подальших реформ на українському ринку природного газу, зокрема, лібералізації ринку для побутових споживачів, пише Енергетичний фронт з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Як зазначив керівник групи підтримки України з питань енергетики та довкілля Європейської Комісії Торстен Воллерт, Україна за останні роки досягла низки позитивних результатів на шляху поліпшення функціонування ринку. Зокрема, йдеться про посилення конкуренції в оптовому сегменті, а також створення та успішне функціонування незалежного оператора газотранспортної системи.

“Але необхідні подальші кроки. Дотепер домогосподарства не мали можливості вільно обирати та легко змінювати постачальника без комісії і обмежень доступу до даних та інфраструктури. Тому ми вітаємо плани та рішення уряду щодо поетапної відмови від спеціальних обов’язків і сприяння у виборі та зміні постачальника домогосподарствами”, – зазначено у коментарі.

При цьому в комісії наголосили на необхідності забезпечення, особливо в умовах коронакризи, прозорої та цілеспрямованої підтримки вразливих споживачів.

“Ми переконані, що зростання прозорості роздрібного ринку газу та посилення правил захисту споживачів залишаться першорядним пріоритетом для українського уряду. Це дасть змогу всім українським споживачам газу мати свободу вибору постачальника і користуватися перевагами конкуренції”, – наголошується у відповіді.

Комісія висловлює повну підтримку подальшого реформування ринку газу, а також наполегливо рекомендує докладати додаткові зусилля для продовження узгодження правил українського газового ринку з європейськими правилами, зазначено у коментарі.

Як повідомляв Енергетичний фронт, Україна взяла на себе зобов’язання з 1 травня 2020 року повністю лібералізувати ринок постачань газу побутовим споживачам, забезпечити умови для конкуренції в цьому сегменті. Пізніше цей термін через карантин було продовжено на два місяці – до 1 липня 2020 року.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram