“Нафтогаз” хоче заняти 20 відсотків ринку постачань газу населенню і очікує прихід міжнародних компаній

“Нафтогаз” планує зайняти мінімум 20-відсоткову частку на ринку постачань газу населенню, відкриття якого очікується з 1 липня 2020 року, повідомив голова ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз України” Максим Рабінович.

“Кон’юнктура ринку змушує нас ставитися до прогнозування частки і її досягнення дуже акуратно. Ми хочемо зайняти мінімум 20%, але зараз, з огляду на падіння споживання газу, ці плани може бути переглянуто. Багато чого залежатиме від того, коли відкриється ринок, як інші гравці реагуватимуть на скасування ПСО”, – сказав він в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

За його даними, щонайменше дві великих українських компанії протягом одного-трьох років також можуть вийти на роздрібний ринок.

“Ви ж розумієте, який це цікавий кейс для тих, у кого вже є необхідна інфраструктура. Наприклад, є гравець на роздрібному ринку електроенергії, який має наразі велику клієнтську базу. Я вас запевняю, що ця база перетинається з базою людей, у яких є газ, а у гравця є центри обслуговування, контакт-центри, персонал, досвід і бажання. Є телекомунікаційний оператор із клієнтською базою 25 млн користувачів, який теж розглядає можливість заходу в роздрібний газовий сегмент”, – зазначив Рабінович.

Топ-менеджер “Нафтогазу” з часом очікує виходу на роздрібний ринок торгівлі газом України, що нараховує 12 млн домогосподарств, і зарубіжних гравців.

“Безумовно, піде якийсь час, щоб закордонні гравці оцінили роздрібний ринок. Щойно вони це зроблять, я впевнений, вони зайдуть. Ба більше, у них є хороший маркер – це міжнародні компанії, які торгують з юрособами. В Україні вже працює десяток міжнародних трейдерів, які дуже активно продають газ промисловим підприємствам. До речі, у міжнародних трейдерів є і роздрібні підрозділи в інших країнах. Так що це питання часу”, – сказав він.

Як повідомлялося, відкриття ринку природного газу для побутових споживачів було заплановано з 1 травня 2020 року, але у зв’язку з впровадженням карантину через поширення вірусу COVID-19 терміни було перенесено на два місяці – з 1 липня.

“Нафтогаз України” об’єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Група є монополістом зі зберігання природного газу в підземних сховищах і транспортування нафти трубопровідним транспортом територією країни.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram