вугілля

Вітренко надав дивне пояснення, чому країні не вистачає вугілля

В Україні не вистачає вугілля на складах і тому спостерігається дефіцит електроенергії.

Про це заявив в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко в інтерв’ю для DW.

«Зараз у нас є дефіцит електроенергії на ринку. Це пов’язано з низьким виробітком енергії на сонячних і вітрових електростанціях через погодні умови. У нас не вистачає вугілля на складах і з наступного понеділка ми включаємо газомазутові блоки», – зазначив Вітренко.

Брак вугілля на складах він пояснив тим, що останній квартал минулого року теплові електростанції працювали на піку потужностей, оскільки в ремонті знаходилися блоки атомних електростанцій. За його словами, дефіцит електроенергії становить тисячі мегават, і його планують покрити за рахунок включення газомазутних блоків.

«Я сподіваюся, що ми пройдемо наступний тиждень без блекауту і віялових відключень електроенергії не буде», – сказав Вітренко.

Із пояснення Вітренка незрозуміло, чому під плановий ремонт енергоблоків АЕС не були завчасно передбачені додаткові запаси вугілля на зокрема на ТЕС державного підприємства “Центренерго”. Ще місяць тому в Міністерстві енергетики попереджали про небезпечну тенденцію зменьшення запасів вугілля на теплових електростанціях українських енергогенеруючих компаній.

Нагадаємо, Україна, починаючи з 3 січня 2021 року, відновила імпорт електроенергії в торгову зону ОЕС України.  який досі триває. Імпорт електроенергії з Росії та Білорусі здійснювався з жовтня 2019 року по березень 2020 р. У загальному обсязі було поставлено понад 1 млрд кВт.годин. Прямі збитки української енергосистеми від імпорту, за оцінками експертів, становили від 3 до 5 млрд грн. За словами експертів, імпорт також спровокував найбільшу за всю історію країни кризу на енергоринку і рекордні збитки державних енергетичних компаній. Через закупівлі струму в Росії, 95% українських шахт навесні 2020 року вимушено пішли в простій.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram