вугілля

ДТЕК та Центренерго висунули взаємні звинувачення щодо недотримання умов контракту на постачання вугілля

ДТЕК та ПАТ «Центренерго» висунули взаємні звинувачення щодо недотримання умов контракту на постачання вугілля у липні поточного року.

Про це повідомили прес-служби компаній.

«Публічні заяви компанії Центренерго не відображають реальну ситуацію щодо виконання умов контракту на поставку вугілля від Д.Трейдінг. Вони не піддаються поясненню і логіці ведення професійної комерційної діяльності, яка в цивілізованому ринку завжди регламентується умовами контракту, підписаного сторонами», – підкреслили в компанії ДТЕК.

Як повідомляє енергохолдинг, Д.Трейдінг виконуючи умови контракту, станом на 31 липня відвантажив «Центренерго» 35 тис. т вугілля вартістю 79 млн грн, за яке державне підприємство відповідно до умов контракту, мало сплатити повну вартість поставленого вугілля до 3 серпня 2020 р.

Також «Центренерго» було зобов’язане надати банківський акредитив для продовження відвантажень вугілля компанією Д.Трейдінг, на умовах відстрочення платежу.

За даними ДТЕК, на кінець дня 5 серпня «Центренерго» сплатило лише 13 млн грн, що становить 16.5% від зобов’язань за контрактом. Банківський акредитив не наданий, а терміни його надання керівництво Центренерго вказати не може.

Компанія Д.Трейдінг відправила листи на адресу «Центренерго» з проханням оперативно погасити заборгованість і надати банківський акредитив для продовження відвантажень вугілля на адресу державного генеруючого підприємства, що відповідає умовам підписаного контракту.

В свою чергу, «Центренерго» вважає неприхованим шантажем дії холдингу ДТЕК щодо державної енергогенеруючої компанії, адже 4 серпня ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» направив на ім’я голів профспілок вугільної галузі Донеччини заяву, у якій попереджує про можливість відновлення простою шахт, покладаючи всю відповідальність за ситуацію на ПАТ «Центренерго».

Як повідомляє «Центренерго», у листі йдеться про начебто невиконання з боку державної компанії договору з ТОВ «Д.Трейдінг» та неоплату за поставлені у липні нібито 35 тисяч тон вугільної продукції.

«У відповідь на такі дії ПАТ «Центренерго» офіційно заявляє, що обсяги поставок у липні склали лише 26 357 тон вугільної продукції, із яких половина – в останні дні місяця. При цьому, умовами договору було передбачено постачання 100 тисяч тон. Враховуючи таку слабку динаміку і спостерігаючи невиконання умов договору з боку ТОВ «Д.Трейдінг», ПАТ «Центренерго» було змушене отримувати вугілля від інших постачальників, а саме – державних видобувних підприємств», – заявили в державній компанії.

Відтак, упродовж липня 2020р державним вугільним шахтам були виплачені 236 млн грн замість попередньо запланованих 120 млн грн, а на рахунки ТОВ «Д.Трейдінг», «Центренерго» вже перерахувало 13 млн 172 тис грн. Також компанія звернулась до представників ДТЕК із офіційним листом, де підтвердила свої наміри щодо виконання умов Договору в частині оплати.

На додачу, «Центренерго» вважає неприпустимим бажання ДТЕК вести прибуткову діяльність на енергетичному ринку за рахунок державної енергогенеруючої компанії, перекладаючи на неї соціальні та фінансові зобов’язання приватного інвестора, та залишаючи своїх шахтарів без роботи.

ПАТ «Центренерго» – державна енергогенеруюча компанія. 78,289% акцій компанії належить державі, 21,711% належить фізичним особам та підприємствам. Основними видами діяльності “Центренерго” є виробництво електричної енергії, що постачається в оптовий ринок електричної енергії України та виробництво теплової енергії.  До складу Товариства входять три теплові електростанції: Трипільська ТЕС у Київській області,...

Читайте нас в Telegram: ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram