вугілля

На складах ТЕС знаходиться в 2 рази менше вугілля, ніж має бути, – Укренерго

В “Укренерго” наголошують – ситуація з накопиченням вугілля на складах ТЕС, попри зменшення їх виробництва, не змінюється і залишається критичною, на складах ТЕС у 2,2 рази менше вугілля, ніж має бути на 30 серпня.

Про це йдеться в огляді роботи енергосистеми 25 – 29 серпня 2021 року від “Укренерго”.

“Середньодобове виробництво ТЕС у порівнянні з попереднім тижнем зменшилося на 8,6% з 94,7 млн кВт∙год до 86,5 млн кВт∙год.

Таке значне зменшення виробництва, перш за все, пов’язане зі зменшенням споживання електроенергії, а також збільшенням генерації АЕС (+4,8%) та розвантаженням у вихідні”, – йдеться у повідомленні.

При цьому, у будні середньодобове виробництво склало 93,8 млн кВт∙год, а у вихідні 75,6 млн кВт∙год. Частка ТЕС у покритті навантаження у порівнянні з попереднім тижнем зменшилася з 25% до 23%.

На ранок 30 серпня в аварійному ремонті, за заявками виробників, перебувало 3 блоки ТЕС потужністю 0,8 ГВт (на ранок 25 серпня – 3 блоки потужністю 0,7 ГВт).

вуглля тес

Крім цього, через відсутність палива не можуть працювати 18 блоків та 1 корпус ТЕС та ТЕЦ потужністю 7 ГВт.

“Ситуація з накопиченням вугілля на складах ТЕС, попри зменшення їх виробництва, не змінюється та залишається критичною.

Станом на ранок 30 серпня на складах ТЕС знаходиться 720 тис. тонн вугілля, що на 4% менше, ніж на ранок 25 серпня (750 тис. тонн). Зокрема, запаси газового вугілля у порівнянні з 25 серпня знизилися на 4,2% до 480 тис. тонн, а обсяги антрацитового вугілля = на 3,6% до 240 тис. тонн”, – наголошують в “Укренерго”.

Підкреслюється, що відповідно до графіка накопичення палива, затвердженого Міненерго, на складах ТЕС знаходиться в 2,2 рази менше вугілля, ніж має бути на 30 серпня.

Зокрема, газового вугілля накопичено у 2,4 раза менше відповідно до графіка, тоді як антрацитового – в 1,7 раза.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram