У профспілці гірників пояснили причину дефіциту вугілля

Державні підприємства постійно недофінансовуються і тому не можуть позбутися боргів за електроенергію, паливно-мастильні матеріали тощо

До нинішнього дефіциту вугілля в Україні призвели борги перед держшахтами за вже відвантажене вугілля, несправедлива ціна на вугілля та борги перед шахтарями із зарплат. Про це заявили в Незалежній профспілці гірників України.

“Міненерго, аби накопичити необхідну кількість твердого палива на складах ТЕС і ТЕЦ для успішного проходження опалювального сезону, варто не нові графіки складати, наради і відеоконференції влаштовувати та підраховувати скільки закордонного вугілля імпортувати, а повністю розрахуватись із вітчизняними підприємствами за уже відвантажене ними вугілля, встановити на нього справедливу ціну і погасити українським шахтарям борги із зарплати, які на 1 вересня ц. р., за даними Міненерго, перевершили 1,2 млрд грн”, – йдеться в повідомленні.

Крім того, як наголошують в гірничій профспілці, протягом усього серпня, коли НЕК “Укренерго” повідомляла про недостатню кількість вугілля на теплоелектростанціях і навіть про зупинку на деяких з них енергоблоків через відсутність твердого палива, шахти скаржилися, що не можуть відвантажити видобуте вугілля, бо АТ “Укрзалізниця” не забезпечує їх потрібною кількістю вагонів, тому вони змушені знижувати темпи роботи.

Серед причин відставання – і вимушена зупинка державних шахт через їх знеструмлення за борги перед електропостачальниками.

“Державні підприємства постійно недофінансовуються і тому не можуть позбутися боргів за електроенергію, паливно-мастильні матеріали та інше. За вісім місяців вони спромоглися підняти на-гора лише трохи більше 4 млн тонн твердого палива, або менше від завдання на 574,5 тис. тонн”, – зазначили в профспілці.

Нагадаємо, 27 серпня було створено міжвідомчу робочу групу з координації та моніторингу постачання вугільної продукції.

Вугледобувні підприємства і компанії теплової генерації мають щоденно інформувати Міненерго щодо планових та фактичних обсягів видобутку вугілля, запасів на складах вуглевидобувних підприємств, обсягів постачання на ТЕС та ТЕЦ і стану накопичення вугілля на складах теплової генерації, в тому числі – імпорту, спрацювання вугілля.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram