Чотирьох членів наглядової ради Нафтогазу оберуть на конкурсі до листопада

Конкурс з відбору чотирьох незалежних членів наглядової ради НАК “Нафтогаз України” повинен бути оголошений протягом тижня.

У листопаді 2021 року мають бути підбиті підсумки конкурсу на обрання чотирьох незалежних членів наглядової ради акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України»”. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Конкурс має закінчитися у листопаді 2021 року з тим, щоб у нового складу наглядової ради було достатньо часу визначитися з вимогами до кандидата на посаду голови правління та провести конкурс на його обрання не пізніше ніж до 1 травня 2022 року”, – пояснив Шмигаль.

Глава уряду уточнив, що конкурс буде проведено на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від 30 липня 2021 р. «Про заходи з нейтралізації загроз в енергетичній сфері», уведеного в дію Указом Президента України від 28 серпня 2021 р.

“Надав доручення Першому віцепрем’єр-міністру України — Міністру економіки України Любченку О. М. протягом тижня в установленому порядку забезпечити оголошення конкурсу стосовно відбору чотирьох незалежних членів наглядової ради акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України»”, – повідомив також Шмигаль.

Критеріями вибору та оцінки ефективності роботи таких членів мають бути професійні та кваліфікаційні характеристики, досвід, який би відповідав стратегії компанії, зокрема в частині збільшення газовидобутку, залучення інвестицій, виробництва енергії та палива з відновлювальних джерел енергії, торгівлі та постачання енергії та палива.

“Уряд України в черговий раз засвідчує незмінність своєї позиції та прихильність до впровадження стандартів ОЕСР з питань корпоративного врядування в державному секторі економіки України. НАК «Нафтогаз України» має отримати наглядову раду, члени якої мають бути обрані відповідно до стандартів ОЕСР у прозорий та конкурентний спосіб”, – зазначив прем’єр.

Нагадаємо, Кабмін з 28 квітня припинив повноваження незалежних членів наглядової ради, змінив главу компанії, а потім переобрав діючий склад наглядової ради “Нафтогазу” в тому ж складі, але вже з 30 квітня. Члени наглядової ради НАК “Нафтогаз України” подали у відставку. Але потім в ході переговорів з урядом було досягнуто компромісне рішення і Кабінет міністрів переобрав ще на рік п’ять членів наглядової ради НАК “Нафтогаз України”, які оголосили про відставку. Глава наглядової ради Клер Споттісвуд уточнила, що умовою продовження роботи стане збереження поточного складу правління “Нафтогазу”.

Вчора у відставку вирішили подати три члена Наглядової ради НАК Нафтогаз України Клер Споттісвуд, Бруно Лескуа і Людо Ван дер Хейден. Це пов’язано з голосуванням за відсторонення глави Нафтогазу Юрія Вітренка. Решта членів Наглядової ради звільнення не підтримали. Це сталося на засіданні номінаційного комітету Наглядової ради у вівторок, 7 вересня. До цього напередодні в Києві всі шестеро чинних членів НР  зустрічалися з главою уряду Денисом Шмигалем. Він закликав їх не йти на конфлікт і знайти спільну мову з Вітренко.

Раніше глава правління НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко наголошував, що в наглядовій раді “Нафтогазу” немає жодного фахівця з видобутку, який би мав відповідну фахову освіту і досвід роботи. Також, у наглядовій раді немає жодного юриста, який би розбирався в антимонопольному законодавстві.

“Вони не розуміють український контент. Вони вірять в те, що їм говорить голова правління”, – зазначав Вітренко.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram