Трейдери відновили імпорт електроенергії з Білорусі

Трейдери відновили імпорт електроенергії з Білорусі в об’єднану енергетичну систему України.

Про це свідчать дані оператора системи передачі – НЕК «Укренерго».

Згідно даних системного оператора, станом на 9:00, 4 січня 2021р, трейдингові компанії, що отримали доступ до міждержавного перетину з Білоруссю імпортували 150 МВт-год електроенергії.

При цьому, експорт е/е з України у Білорусь станом на 4 січня становить 0 МВт-год.

Раніше Енергетичний фронт повідомляв, що Компанія “Дніпросталь-Енерго” Віктора Пінчука з 1 січня почала постачання електроенергії з Білоруської АЕС в Україну. Про це свідчать підсумки добових аукціонів з доступу до міждержавних мереж, проведених НЕК “Укренерго”. Компанія Пінчука отримала можливість щодоби імпортувати з Білорусі 60 МВт.

Другою компанією, що отримала право закуповувати у режиму Лукашенка і поставляти в Україну електроенергію, стало “Донбасенерго”. Компанія отримала доступ до добової потужності 50 МВт.

Нагадаємо, в грудні НКРЕКП зняла всі обмеження на імпорт електроенергії з Росії та Білорусі, які були введені навесні 2020 р. за дорученням президента Володимира Зеленського.

Імпорт електроенергії з Росії та Білорусі здійснювався з жовтня 2019 року по березень 2020 р. У загальному обсязі було поставлено понад 1 млрд кВт.годин. Прямі збитки української енергосистеми від імпорту, за оцінками експертів, становили від 3 до 5 млрд грн.

За словами експертів, імпорт також спровокував найбільшу за всю історію країни кризу на енергоринку і рекордні збитки державних енергетичних компаній. Через закупівлі струму в Росії, 95% українських шахт навесні 2020 року вимушено пішли в простій.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram