Витренко

У нас є план Б, якщо Білий дім не введе санкції проти Nord Stream 2 AG – Вітренко

Існує кілька способів зупинити запуск російського газогону «Північний потік-2» із залученням Конгресу та Адміністрації США.

Про це заявив глава правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко у відео, що підготувала прес-служба Нафтогазу.

«Наш пріоритетний план в тому, щоб разом з виконавчою гілкою влади США зупинити «Північний потік-2». Для цього є позитивні тенденції», – сказав він.

За його словами, Держдепартамент США розглядає варіант накладення дієвих санкцій проти компанії-оператора Nord Stream AG. Крім того, розглядається питання накладення сертифікаційних санкцій, які унеможливлять сертифікацію «Північного потоку-2».

«Питання залишається відкритим, і адміністрація США може зупинити «Північний потік-2» зараз. Це наше пріоритетне завдання – переконати США зробити це зараз», – пояснив він.

Глава «Нафтогазу» повідомив, що крім того, українська сторона веде переговори з Конгресом США, який переконує адміністрацію виконати рішення Конгресу і застосувати дієві санкції проти «Північного потоку-2».

Вітренко зазначив, що також існує резервний план, так званий план «Б»: якщо адміністрація не запровадить дієві санкції, то тоді Конгрес прийме додаткове законодавство, яке все-таки змусить адміністрацію накласти санкції або унеможливить їх ненакладення.

Як повідомлялося, глава правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко побоюється, що завершення будівництва газопроводу «Північний потік-2» може негативним чином позначитися на прозахідних настроях у багатьох країнах Східної Європи, в тому числі і в Україні.

За його словами, завершення проекту буде означати, що «проросійська позиція просувається за рахунок Заходу».

Нагадаємо, ще у 2019 р. колишній голова правління НАК “Нафтогаз” Андрій Коболєв заявляв про наявність “плану Б” на випадок відсутності газового транзиту.

Як повідомляв Енергофронт, прессекретар Держдепу США Нед Прайс обіцяв, що Сполучені Штати нібито будуть і надалі переслідувати фізичних і юридичних осіб, причетних до будівництва російського газопроводу «Північний потік-2».

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram