Укргазвидобування

Шмигаль хоче збільшити власний видобуток газу

Видобуток власного газу – це крок на шляху до енергетичної незалежності України.

Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час виступу на «Презентації стратегічних напрямків розвитку газовидобутку», яка відбулася в Києві 8 вересня.

У заході також взяли участь міністр захисту довкілля і природних ресурсів Роман Абрамовський, голова правління НАК «Нафтогаз» Андрій Коболєв, головний виконавчий директор «Групи Нафтогаз» Отто Ватерландер, народні депутати та інші.

«Сьогодні ми маємо безперешкодний доступ до ринку газу ЄС, що також сприяє зменшенню імпорту енергоносіїв. Але на нарадах у президента ми неодноразово піднімали питання збільшення власного видобутку», – зазначив Денис Шмигаль.

За його словами, Кабмін докладає для цього максимум зусиль.

«Ми розраховуємо також на відповідні законодавчі ініціативи народних депутатів. Упевнений, спільно нам вдасться провести необхідні роботи і швидко зміцнити енергонезалежність України», – зазначив Шмигаль.

Глава уряду також підкреслив, що в цьому році Україна зробила велику роботу для розвитку ринку природного газу.

«У нас рекордно заповнені сховища, ми зробили проривний крок, встановивши ринкові ціни на газ для населення. Тепер постачальники змагаються за побутових споживачів. При цьому у нас найнижча ціна на газ за останні п’ять років», – сказав Денис Шмигаль.

Раніше повідомлялося, що Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) надав АТ «Укргазвидобування» (УГВ) під держгарантії кредит EUR 51,85 млн, який буде спрямований на утримання видобутку українського газу і підвищення енергоефективності.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram