Різке зростання будівництва сонячних станцій призвело до збільшення спалювання вугілля, – “Укренерго”

В Україні через ВДЕ збільшилось балансування енергосистеми за рахунок ТЕС – головний диспетчер

В Україні у 2020р через зростання частки відновлюваних джерел енергії (в основному сонячних електростанцій), збільшилось балансування енергосистеми за рахунок теплоелектростанцій (ТЕС), що спричиняє збільшення викидів вуглекислого газу – СО2.

Про це 13 серпня в ексклюзивному коментарі агенству ExPro, повідомив Віталій Зайченко, директор ОЕС України – головний диспетчер НЕК «Укренерго».

В цьому році можна говорити, що завантаження ТЕС для балансування відбулось більше… Тим паче, теплова генерація розвантажувалась менше ніж «Енергоатом», за рахунок того, що забезпечувала необхідне регулювання енергосистеми при відсутності ресурсів на ГЕС», – зауважив він.

Зайченко також зазначив, що через те, що в енергосистемі зменшилось споживання (у порівнянні до минулого року – ред.), то в абсолютних величинах до рівня 2020р викиди СО2 могли зменшитись, проте відносно рівня споживання е/е в енергосистемі викиди СО2 збільшились. Тому що, доля ВДЕ суттєво збільшилась.

На данний момент ми вже (станом на серпень 2020р) маємо виробництво з ВДЕ у 6,5 млрд кВт-год, при тому, що за весь 2019 р було – 5,5 млрд кВт-год», – додав головний диспетчер.

А тому, за його словами, по відношенню до минулого року, балансування за рахунок ТЕС збільшилось.

Ми навіть в цьому році, весною вже мали ту картинку, яка називається «каліфорнійська качечка». Коли при збільшенні долі ВДЕ саме у денні години, ми повинні були по 6-7 блоків електростанцій відключати, а потім після проходження періоду сонячної активності, включати їх на вечір. І це також досить збільшує викиди парникових газів, і не тільки парникових, адже перехідний процес при виключені-включені блоків найбільш шкідливий для навколишнього середовища», – підсумував Зайченко.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram