“Центренерго” продало електроенергію Коломойському задешево щоб розрахуватися з шахтами

ПАТ “Центренерго” продало значну частину електроенергії на період до кінця року для того, щоб погасити заборгованість перед державними шахтами за поставлену продукцію, стверджують в компанії.

“Продаж електроенергії до кінця року дасть змогу “Центренерго” повністю закрити борги перед шахтами”, – повідомили “Енергореформі” в прес-службі ПАТ.

При цьому в прес-службі зазначили, що точну суму заборгованості, яка почала формуватися ще у 2019 році, підраховують, “але це буде не менше ніж 440 млн грн“.

За даними Української енергетичної біржі, “Центренерго” 14 серпня продало на її аукціоні за двосторонніми договорами 4,638 млн МВт-год пікового навантаження з періодом постачання 1 жовтня-31 грудня 2020 року. З них 2,016 млн МВт-год було продано за ціною 1221,6 грн/МВт-год, 2,62 млн МВт-год – за ціною 955,7 грн/МВт-год. Сума продажу становила майже 5 млрд грн. Найбільшим покупцем стала компанія, що належить групі “Приват” – ПрАТ “Синтез Ойл”.

Водночас у “Центренерго” заявили, що звернулися до Кабінету Міністрів і Міністерства енергетики України з проханням переглянути розрахункову вартість вугілля з держшахтами, виходячи з її ринкової ціни.

“Зокрема, сьогодні “Центренерго” вже уклало контракт із приватною українською шахтою на постачання вугілля за ціною 1480 грн/тонн без ПДВ”, – зазначили у прес-службі.

За її даними, відповідний лист генкомпанія скерувала до КМУ і Міненерго в п’ятницю, 14 серпня.

“Якщо змін за ціною закупівлі вугілля не буде, то “Центренерго” буде просто знищено, а разом із ним і вугільну галузь. Невідповідність собівартості й ринкової ціни електроенергії, величезний розрив між ними щодня наближають незворотні наслідки для нашого підприємства та енергетичної галузі”, – наголосили в прес-службі.

ПАТ «Центренерго» – державна енергогенеруюча компанія. 78,289% акцій компанії належить державі, 21,711% належить фізичним особам та підприємствам. Основними видами діяльності “Центренерго” є виробництво електричної енергії, що постачається в оптовий ринок електричної енергії України та виробництво теплової енергії.  До складу Товариства входять три теплові електростанції: Трипільська ТЕС у Київській області,...