Міненерго оновило прогнозний баланс електроенергії на 2020 рік

Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища оновило прогнозний баланс електроенергії на 2020 рік, пише Енергетичний фронт.

Як зазначається, в 2020 році загальне виробництво електроенергії в Україні складе 143,9 млн кВт-год. Це на 6,3% менше, ніж в попередній редакції річного балансу від міністерства за 13 квітня 2020 року.

Найбільше, згідно з документом, виробництво електроенергії має впасти на атомних і теплоелектростанціях. АЕС, за інформацією Мінекоенерго, в 2020 році можуть згенерувати 73,7 млн ​​кВт-год (-9,42%), ТЕС – 38,87 млн ​​кВт-год (-8,4%). Виробництво гідроелектростанцій має впасти на 8,4% – до 11,1 млн кВт-год.

При цьому генерація на ТЕЦ і ВДЕ, навпаки, може зрости. За підрахунками міністерства, теплоелектроцентралі згенерують в 2020 році 11,1 млн кВт-год (+0,4%), а “зелені” електростанції – 11,37 млн ​​кВт-год (+11%).

Оновлений прогноз також передбачає скорочення імпорту електроенергії на 10% – до 5,1 млн кВт-год, і експорту – на 21%, до 6,9 млн кВт-год.

Читайте також:   Плачков про новий енергетичний баланс України та надійність енергосистеми держави

Як повідомляє прес-служба міністерства, в новому балансі враховано безпечний і оптимальний графік роботи атомних енергоблоків, який дозволить “Енергоатому” провести відкладені ремонти.

Також, зазначають в Мінекоенерго, новий баланс дозволить забезпечити сталу роботу вугільного сектора, який “є одним з найважливіших елементів енергонезалежності України”.

Надалі міністерство обіцяє реформувати механізм ПСО на ринку електроенергії, щоб дати можливість “Енергоатому” брати участь в різних сегментах ринку, а також зменшити фінансовий дефіцит ДП “Гарантований покупець”.

Читайте також:  Через балансові обмеження «Енергоатом» виводить в резерв ще один енергоблок

Раніше повідомляллся, що згідно з новим прогнозним енергетичним балансом на 2020 рік, який був затверджений Мінекоенерго, вироблення електроенергії держкомпанією НАЕК “Енергоатом” буде скорочена до половини існуючої потужності.

Обмеження стосуються 10 енергоблоків всіх чотирьох АЕС в Україні: Запорізької (ЗАЕС), Рівненської (РАЕС), Південно-Української (ПУАЕС), Хмельницької (ХАЕС).

Читайте також:   «Такої ситуації ще ніколи не було». Ексміністри енергетики про те, як рятувати країну від блекауту

Як відомо, 85% електроенергії НАЕК “Енергоатом” продає для ДП “Гарантований покупець” за низькою фіксованою ціною 567 грн за МВт*год, для забезпечення дешевої електроенергії населенню та компенсації зеленого тарифу.

Електроенергія з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) продається по “зеленому” тарифу. У 2020 році середньозважений “зелений” тариф становить близько 4280 грн за МВт*год.

Решта електроенергії, включаючи теплову (близько 30% в загальній генерації), продається на ринку. 29 квітня на ціноутворюючому сегменті ринку “Ринку на добу вперед” (РСВ) в об`єднаній енергосистемі України середньозважена ціна електроенергії склала близько 1550 грн/МВт*год.

Більшу частину (близько 65%) теплової генерації забезпечує холдинг ДТЕК Ріната Ахметова.

Читайте нас в Telegram: Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram