ДБР розслідує обмеження виробітку електроенергії на АЕС

Державним бюро розслідувань розпочато досудове розслідування за фактом можливих неправомірних дій службових осіб Міністерства енергетики та захисту довкілля України.

Посадові особи Міністерства затвердили оновлений прогнозний баланс електроенергії об’єднаної енергетичної системи України на 2020 рік. Ним передбачено виведення підприємства державного сектору економіки атомної галузі в резерв та роботу на зниженій потужності енергоблоків. Натомість збільшено обсяг закупівлі електроенергії у приватних компаній.

Про це повідомила пресслужба ДБР.

“Посадові особи міністерства затвердили оновлений прогнозний баланс електроенергії об’єднаної енергетичної системи України на 2020 рік. Документом передбачено виведення підприємства державного сектору економіки атомної галузі в резерв та роботу на зниженій потужності енергоблоків. Натомість збільшено обсяг закупівлі електроенергії у приватних компаній”, – йдеться у повідомленні.

У ДБР вваажають, що у зв’язку з цим відбувається зниження виробництва атомної галузі на 8,6%, що може призвести до зупинення енергоблоків АЕС, збитків Державному бюджету України та банкрутства об’єкта державної власності, що має стратегічне значення для економіки і безпеки держави.

Нагадаємо, Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища оновило прогнозний баланс електроенергії на 2020 рік.

Найбільше, згідно з документом, виробництво електроенергії має впасти на атомних і теплоелектростанціях. АЕС, за інформацією Мінекоенерго, в 2020 році можуть згенерувати 73,7 млн ​​кВт-год (-9,42%), ТЕС – 38,87 млн ​​кВт-год (-8,4%). Виробництво гідроелектростанцій має впасти на 8,4% – до 11,1 млн кВт-год.

При цьому генерація на ТЕЦ і ВДЕ, навпаки, може зрости. За підрахунками міністерства, теплоелектроцентралі згенерують в 2020 році 11,1 млн кВт-год (+0,4%), а “зелені” електростанції – 11,37 млн ​​кВт-год (+11%).

Оновлений прогноз також передбачає скорочення імпорту електроенергії на 10% – до 5,1 млн кВт-год, і експорту – на 21%, до 6,9 млн кВт-год.

Читайте також:   Плачков про новий енергетичний баланс України та надійність енергосистеми держави

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram