Енергоатом

Через балансові обмеження «Енергоатом» виводить в резерв ще один енергоблок

ДП «НАЕК «Енергоатом» у зв’язку із системними обмеженнями планує в кінці квітня вивести в резерв енергоблок №3 Рівненської АЕС потужністю 1000 МВт, це вже буде другий блок (перший – енергоблок №2 Запорізької АЕС), який виводиться в резерв обмеження з боку системного оператора. Про це 24 квітня повідомила прес-служба компанії.

«З урахуванням наданих НЕК «Укренерго» даних щодо прогнозного збільшення балансових обмежень потужності АЕС наприкінці квітня, з метою зменшення негативних наслідків на обладнання енергоблоків АЕС від роботи на зниженій потужності планується додатково вивести в резерв енергоблок №3 РАЕС», – зазначили в компанії, додавши, що виведення в резерв буде здійснено після завершення ремонту та підключення до мережі турбогенератору 3 енергоблоку №2 Рівненської станції.

Резерв двох блоків дозволить «Енергоатому» вивести роботу інших (працюючих) блоків на значення потужності, близьке до номінального, адже робота блоку на зниженій потужності призводить до негативних наслідків для обладнання (зниження параметрів пари, підвищеної вологості та ерозійного зношення трубопроводів, арматури та лопаток турбіни, нестабільної роботи систем регулювання, підвищеного рівня вібрації тощо).

Читайте також:  Енергоатом видалив свій пресреліз про причини виведення з експлуатації понад 20% потужностей АЕС

“Енергоатом” нагадав, що з балансовими обмеженнями потужності енергоблоки АЕС безперервно працюють із 21 лютого 2020 року. У квітні, з 1-го до 18-го числа, резерв атомної потужності коливався від 333 МВт до 997 МВт, 19 квітня він досяг 1432 МВт, а в період Великодніх свят – 2150 МВт. При цьому на зниженій потужності працювали 8 із 11 діючих енергоблоків, зазначила компанія.

«Потрібне вжиття термінових комплексних заходів в енергосистемі з метою першочергового забезпечення повного завантаження усіх наявних потужностей АЕС», – завили в компанії, додавши, що обмеження порівняно дешевої АЕС призводить до збільшення долі в загальному енергобалансі більш дорогих видів генерації (теплової та відновлюваної).

Станом на 23 квітня три енергоблоки (№3, 5 Запорізької АЕС та №2 Южно-Української АЕС), а також ТГ-3 енергоблоку №2 РАЕС перебувають у планово-запобіжному ремонті, ще один блок (№2 Запорізької АЕС) з 21 квітня перебуває в резерві. 11 підключених нині до мережі атомних блоків працюють із фактичним сумарним навантаженням у 8305 МВт.

Довідка.

Рівненська АЕС розташована на північному заході Рівненської області у Вараші. На РАЕС експлуатують чотири енергоблоки сумарною потужністю 2 835 МВт: блок №1 (ВВЕР-440) потужністю 420 тис. кВт з 1980 року, блок №2 (ВВЕР-440) потужністю 415 тис. кВт з 1981 року, блок №3 (ВВЕР-1000) потужністю 1 млн кВт з 1986 року, блок №4 (ВВЕР-1000) потужністю 1 млн кВт з 2004 року.

“Енергоатом” є оператором усіх чотирьох діючих АЕС України. Експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram