«Енергоатом» пропонує збільшити прогнозний обсяг генерації АЕС у 2020 році

ДП «НАЕК «Енергоатом» звернулося до НЕК «Укренерго» з пропозицією щодо збільшення прогнозного річного виробітку електроенергії атомними електростанціями в ОЕС України у 2020р до 77,6 млрд кВт-год, що на 5,3% більше показника, який закладений в діючому Прогнозному балансі електроенергії. Про це 13 липня повідомив прес-центр «Укренерго».

«Енергоатом» надав пропозиції в НЕК «Укренерго» щодо збільшення обсягів річного виробітку електроенергії АЕС до 77,6 млрд кВт-год. За попередньою оцінкою оператора системи передачі з урахуванням очікуваної операційної ситуації енергосистема зможе прийняти орієнтовно 76,6 млрд кВт-год, про що було проінформовано «Енергоатом», – йдеться у повідомленні.

Разом з тим, в «Укренерго» зазначили, що на сьогодні спостерігається тенденція до зростання споживання електроенергії (на 8% більше Прогнозного балансу від 28.04.2020р), що може дозволити прийняти додаткові обсяги атомної генерації без порушення операційної безпеки роботи ОЕС України.

Як повідомляв Енергетичний фронт, в кінці квітня Міністерство енергетики прийняло Прогнозний баланс електроенергії на 2020р, в якому був знижений обсяг генерації на фоні падіння попиту через карантинні заходи. В документі від 28.04.2020р річний обсяг атомної генерації був передбачений на рівні 73,7 млрд кВт-год.