ГЕС та ГАЕС виробили електроенергії більше за прогнозний баланс – на 77% та 9% відповідно

Гідро- (ГЕС) та гідроакумулюючі електростанції (ГАЕС) з початку липня, виробили електроенергії більше за прогнозний баланс – на 77,6 % (118 млн кВт-год), ГАЕС відповідно – на 9,3% більше (близько 22 млн кВт-год).

Про це 6 липня повідомила прес-служба НЕК «Укренерго».

«Загалом з початку липня ГЕС, за оперативними даними, виробили майже 118 млн кВт·год, а ГАЕС — близько 22 млн кВт·год, що на 77,6% і 9,3% більше значення прогнозного балансу відповідно» – йдеться у повідомленні.

Однак, за даними «Укренерго» середньодобове виробництво електроенергії на ГЕС протягом 30 червня – 5 липня порівняно з минулим тижнем зменшилося на 6,4% – до 23,6 млн кВт-год, а сукупна частка ГЕС та ГАЕС в енергосистемі за даний період становила 7% (-1% до попереднього тижня).

За повідомленням «Укргідроенерго», причиною зменшення генерації стало, зменшення високого дощового паводка, який утворився в басейні Дністра через інтенсивні опади. А Дністровська ГЕС працює в базовому режимі, спрацьовуючи водосховище витратами 800 куб м/c.

Раніше, «Укргідроенерго» повідомило, що у Карпатському регіоні за рахунок серії дощових паводків водність річок на кінець червня дорівнювала 1,5 – 2,5 місячних норм (р. Стрий – 3,6 норми). Проте лише внаслідок такої кількості дощів, які випадали у травні і першій половині червня, у більшості українських річок водність збільшилася, що компенсувало зимову нестачу снігу.