Укргідроенерго: Зміна ціноутворення на балансуючому ринку призведе до збитковості роботи ГАЕС

Відповідно до постанови НКРЕКП від 10 червня 2020 року №1107 змінено принципи ціноутворення на балансуючому ринку.

Відтепер у своїх заявках на балансуючу електроенергію на розвантаження учасникам ринку необхідно зазначати ціну не меншу від значення 80 % від ціни на ринку «на добу наперед» на цей розрахунковий період. А на балансуючу енергію на завантаження – не більше 105 % від обмеження ціни на ринку «на добу наперед» на цей розрахунковий період, – пише пресслужба Укргідроенерго.

За таких умов, у випадку увімкнення агрегатів ГАЕС Укргідроенерго вдень у насосному режимі за командою диспетчера НЕК «Укренерго» для балансування електроенергії, що виробляється сонячними електростанціями, ціна купівлі електроенергії для закачування верхніх водойм ГАЕС суттєво збільшиться. З врахуванням необхідності додаткової оплати за передачу/розподіл електричної енергії, диспетчеризацію та здійснення інших обов’язкових платежів на ринку електроенергії, робота ГАЕС стає збитковою, вваажають гідроенергетики.

Укргідроенерго попереджає, що задля мінімізації фінансових втрат, буде змушене припинити роботу ГАЕС у насосному режимі вдень. При цьому диспетчер НЕК «Укренерго» буде позбавлений дієвого механізму компенсації графіку навантажень електростанцій, що працюють на відновлюваних джерелах енергії.

ПрАТ «Укргідроенерго» – найбільша гідрогенеруюча компанія в Україні, що включена до переліку 15 найбільших підприємств державного сектору економіки, сумарні активи яких складають 70 відсотків від загального показника у держсекторі. До складу компанії входять десять станцій на річках Дніпро та Дністер: Київська ГЕС та Київська ГАЕС, Канівська ГЕС, Кременчуцька ГЕС,...