Рада схвалила виділення компенсації витрат на електроопалення

Верховна Рада прийняла в цілому закон про внесення змін до додатку № 3 до закону про держбюджет на 2021 рік, згідно з яким передбачається виділити на компенсацію витрат населення на електроопалення 1,4 млрд грн.

Відповідне рішення прийнято на пленарному засіданні 29 січня.

За проголосувало 310 народних депутатів. Рада такою ж кількістю голосів також дала згоду на невідкладне підписання цього закону спікером парламенту.

Бюджетний комітет Ради на засіданні в п’ятницю підтримав цей законопроект.

Перед тим цього ж дня глава Кабінету міністрів Денис Шмигаль просив Верховну Раду розглянути питання компенсації витрат на електроопалення в зв’язку з підвищенням тарифів на електроенергію на засіданні 29 січня за процедурою ad hoc.

Шмигаль зазначив, що відшкодування витрат передбачається здійснити з бюджетної статті «виплата пільг і субсидій», на яку закладено 36,6 млрд грн. За прогнозними розрахунками, цих коштів вистачає для забезпечення всіх пільг і субсидій, необхідних в поточному році.

Раніше повідомлялося, що уряд схвалив спрямування 1,4 млрд грн на надання компенсації на оплату електричної енергії, спожитої в першому кварталі 2021 року в зв’язку зі скасуванням окремих пільгових тарифів деяким категоріям споживачів.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів запровадив єдиний фіксований тариф для побутових споживачів в розмірі 1,68 грн/кВт-год (з ПДВ) на період з 1 січня по 31 березня і тим самим скасував пільговий тариф для населення в розмірі 0,9 грн/кВт-год за перші 100 кВт-год місячного споживання і інші пільгові тарифи.

Зокрема, в сезонний період з 1 жовтня і по 31 квітня включно побутові споживачі, які користуються електрообігрівом, оплачували е/е за ціною 0,9 грн/кВт-год в обсязі споживання до 3000 кВт-год на місяць і 1,68 грн/кВт-годину – понад 3000 кВт-год.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram