електроопалення

Компенсації на оплату е/е споживачам з електроопаленням виплачуватимуться автоматично – Шмигаль

Компенсації споживачам, які використовують електроопалювальні установки, будуть надаватися на їх особові рахунки автоматично, написав прем’єр-міністр Денис Шмигаль на своїй сторінці в Facebook 1 лютого.

Запровадити надання компенсації на оплату електричної енергії, спожиту у I кварталі 2021 р., у зв’язку з відміною окремих знижених тарифів деяким категоріям споживачів (крім тих, які отримують житлову субсидію)“, – визначено в постанові Кабінету міністрів №64 від 1 лютого 2021 року, якою затверджено Порядок використання коштів для надання компенсації окремим категоріям споживачів, які користуються електроопалювальними установками.

Жодних довідок чи заяв писати не треба. Компенсації будуть виплачуватися людям, домівки яких обладнані електроопалювальними установками й у яких будинки не газифіковані або не мають централізованого теплопостачання. Також компенсації будуть виплачені багатодітним, прийомним сім’ям та дитячим будинкам сімейного типу. Загалом, це більше ніж 600 тисяч українських родин. Держава виділить на такий вид компенсацій 1,4 млрд грн” – розповів Прем’єр.

Як повідомляв Енергетичний фронт, уряд на засіданні 20 січня схвалив виділення 1,4 млрд грн на надання компенсації на оплату електричної енергії, спожитої в першому кварталі 2021 року в зв’язку зі скасуванням окремих знижених тарифів деяким категоріям споживачів (крім тих, які мають субсидію).

Йдеться, зокрема, про жителів будинків з електроопалювальними установками, які за станом на 31 грудня 2020 року мали право на знижений тариф; жителів негазифікованих багатоквартирних будинків і будинків, де відсутнє централізоване теплопостачання, які за станом на 31 грудня 2020 року мали право на знижений тариф; багатодітних та прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу.

Компенсація буде покривати різницю вартості спожитої електроенергії, яка виникла через скасування знижених тарифів і застосування фіксованої ціни для побутових споживачів.

Кабінет міністрів постановою №1325 від 28 грудня 2020 року ввів єдиний фіксований тариф для побутових споживачів в розмірі 1,68 грн/кВт-година (з ПДВ) на період з 1 січня по 31 березня і тим самим скасував пільговий тариф для населення в розмірі 0,9 грн/кВт-годину за перші 100 кВт-година місячного споживання, а також інші пільгові тарифи.

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики та комунпослуг (НКРЕКП), постановою №15 від 6 січня 2021 скасувала свою попередню постанову №220 від 26 лютого 2015 року, що встановлювала пільгові тарифи на електроенергію для населення, що проживає в будинках з електроопалювальними установками. Зокрема, в сезонний період з 1 жовтня і по 31 квітня включно побутові споживачі, які користуються електрообігрівом, оплачували е/е за ціною 0,9 грн / кВт-година в обсязі споживання до 3000 кВт-год на місяць і 1,68 грн / кВт-годину – понад 3000 кВт-год.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram