НКРЕКП

НКРЕКП запровадила нові обмеження для трейдерів е/е та зобов’язала ТЕС звітувати про обсяги палива

НКРЕКП зобов’язала НЕК «Укренерго» проводити моніторинг угод на ринку двосторонніх договорів та на ринку «на добу наперед», якщо системний оператор виявить, що трейдер виставив на продаж на РДН більші обсяги, ніж сумарне значення електроенергії вже законтрактованої на ринку двосторонніх договорів (з урахуванням експорту та імпорту), тоді така компанія на 7 днів буде позбавлена можливості участі на цих сегментах ринку (та на внутрішньодобовому ринку). Відповідне рішення було прийнято на засіданні 3 червня.

Регулятор прийняв це рішення за пропозицією НЕК «Укренерго», пише ExPro.

Крім того, згідно рішення НКРЕКП, теплова генерація зобов’язана за день до продажу електроенергії подавати в «Укренерго» інформацію про залишки вугілля та законтрактовані обсяги газу, про питому собівартість виробництва електроенергії та ремонти генеруючого обладнання. Обсяги продажів електроенергії операторами ТЕС не можуть перевищувати обсягів, для виробництва яких достатньо палива. Якщо теплова генерація подасть на ринку двосторонніх договорів заявку з обсягами, які будуть перевищувати можливості по паливу, «Укренерго» відхиляє реєстрацію таких заявок.

Дані рішення, за словами члена НКРЕКП Дмитра Коваленка, були прийняті з метою недопущення маніпуляцій на ринку електроенергії, зокрема на балансуючому ринку.

Також комісія планувала на цьому засіданні встановити мінімальні граничні ціни на ринку «на добу наперед» на червень 2020р: в години мінімального навантаження (з 00:00 до 07:00 та з 23:00 до 24:00) на рівні 566,7 грн/МВт-год та в години максимального навантаження (з 07:00 до 23:00) – 980,39 грн/МВт-год. Проте, таке рішення було відкладене для проведення консультацій з Антимонопольним комітетом.

Раніше Енергетичний фронт повідомляв, що НКРЕКП за зверненням «Оператора ринку» 3 червня прийме рішення про перевірку 64-рьох учасників ринку «на добу наперед» та внутрішньодового ринку на предмет можливого маніпулювання на централізованих сегментах ринку електроенергії у період з грудня 2019р – по лютий 2020 р.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram