НКРЕКП

НКРЕКП затвердила запровадження стимулюючих тарифів для обленерго

Схвалені проєкти рішень мають пройти громадські обговорення

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, схвалила проєкт переходу на стимулююче регулювання в сфері передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами – так званий RAB-тариф. Відповідне рішення було ухвалене 29 квітня, повідомляє пресслужба НКРЕКП.

Зокрема, НКРЕКП схвалила введення в тариф на передачу електроенергії фіксовану ставку прибутковості обленерго в залежності від вартості їх активів.

На стару базу активів пропонують ввести 0,1% дохідності, на нову –15%. Для кожного обленерго ці цифри будуть різними.

Читайте також:  НКРЕКП затвердила Звіт з оцінки відповідності генеруючих потужностей України

Як зазначається в повідомленні регулятора, для запуску стимулюючих тарифів необхідно внести зміни до чотирьох попередніх постанов НКРЕКП: від 11 липня 2013 року, від 23 липня 2013 року, від 26 липня 2013 року та від 5 жовтня 2018 року.

Окрім того, схвалені проєкти рішень мають пройти громадські обговорення. Після обговорень регулятор повинен схвалити та затвердити остаточний варіант постанов.

У пресслужбі поінформували, що зауваження та пропозиції до оприлюднених матеріалів приймаються до 1 червня в письмовому та електронному вигляді.

Як повідомлялось, НКРЕКП сформулювала новий порядок формування стимулюючих (RAB) тарифів на послуги з розподілу електроенергії.

Читайте також:  НКРЕКП затвердила настанови для учасників ринку е/е на час карантину

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram