НКРЕКП вчиняє державну зраду, покриваючи імпорт струму з РФ і Білорусі, – нардеп

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) фактично здійснює державну зраду, покриваючи імпорт електричної енергії з Росії і Білорусі на тлі зупинки українських електростанцій.

Про це заявила народний депутат Людмила Буймістер в ефірі “Україна24”.

“Сьогодні Національний регулятор, на мою думку, скоює державну зраду. Тому що на тлі того, що у нас профіцит потужностей в системі, тобто у нас занадто багато електроенергії, вони планують завозити з Білорусії. За російської атомної електростанції, побудованої “Росатомом”. Тобто ми як країна вбиваємо власну генерацію, ми позбавляємо робочих місць власних енергетиків, ми розвалюємо свою енергетичну систему в інтересах країни-агресора”, – зазначила нардеп.

За її словами, поставки російської електроенергії є елементом гібридної війни, яку Росія веде проти України. Мета цієї війни – зірвати інтеграцію України до Європейської енергосистеми і встановити тотальний контроль над українським енергоринком.

“Це послідовні кроки, які призводять до втрати енергетичної незалежності держави. Такі дії – це пряма загроза національній безпеці, сьогодні я це можу заявити з впевненістю. А говоримо ми про Європу, про інтеграцію, про те, що ми рухаємося в Європу. Як ми туди будемо рухатися? З вимкненими атомними блоками і зеленими електростанціями і імпортом електроенергії з Білорусії? Хто нас там таких чекає?” – додала Буймістер.

Нагадаємо, Україна відновила імпорт російської електроенергії з січня 2021 року. За перші два місяці було імпортовано майже 600 млн кВт годин на суму 900 млн грн. Поставки здійснюються як напряму з Росії, так і в обхід через Білорусь.

Основним імпортером струму з Білорусі стала компанія “Дніпросталь-Енерго” Віктора Пінчука.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram