НКРЕКП

З 1 січня НКРЕКП не зможе обмежувати імпорт е/е з Росії та Білорусі

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг скасувала з 1 січня 2021 року норму про реалізацію законодавства, що наділяє її правом анулювати аукціони з розподілу міжнародних перетинів в частині імпорту-експорту електроенергії з Білорусі та Росії.

Відповідне рішення про внесення до постанови №766 від 8 квітня 2020 року прийнята на засіданні регулятора 16 грудня.

«З юридичної точки зору тут немає чого обговорювати. Наші повноваження щодо скасування аукціонів стають недійсними з початку наступного року відповідно до закону», – зазначив глава регулятора Валерій Тарасюк.

Раніше, відповідно до перехідних положень до закону про ринок електроенергії, регулятор наділявся правом до 31 грудня 2020 року обмежувати пропускну здатність, розподіляється на добових і місячних аукціонах в частині міжнародних перетинів між Україною та державами, які не є членами Енергоспівтовариства, а також анулювати результати річного аукціону на 2020 рік в частині зазначених перетинів.

Нагадаємо, перший заступник голови комітету Верховної ради з питань енергетики та комунальних послуг Олексій Кучеренко зареєстрував проект закону № 4493 про продовження заборони на імпорт електроенергії з Росії та Білорусі до 31 грудня 2021 року. На думку нардепа, минулорічний імпорт струму із Росії завдав колосальних збитків українському енергетичному комплексу, призвів до зупинення шахт і виникнення мільярдних боргів.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram