На Одещині назвали точну дату запуску нової лінії електропередач «Новоодеська-Арциз»

На півдні Одещини нову лінію електропередач «Новоодеська-Арциз» мають запустити в роботу не пізніше 1 липня 2024 року, аби забезпечити стабільне електроживлення Білгород-Дністровського, Болградського та Ізмаїльського районів.

Про це йдеться в “Програмі соціально-економічного та культурного розвитку Одеської області на 2023 рік та основні напрями розвитку на 2024-2025 роки”, яку обласна рада затвердила вчора, 4 серпня, під час позачергової сесії, передає «Енергетичний фронт».

Нагадаємо, будівництво цієї лінії на слуху з 2009 року. З самого початку метою проекту було підвищити надійність і якість електропостачання у південному субрегіоні Одеської області.

Електроживлення цього субрегіону, який складається з Білгород-Дністровського, Болградського, Ізмаїльського районів загальною площею 12,59 тис. кв. км, здійснюється за рахунок Молдовської ДРЕС. Потужність живлення постійно знижувалась через значне зношення енергетичного обладнання ДРЕС або брак палива. Також відсутня прив’язка системи до магістральних мереж України. Наразі ще одна суттєва загроза надійності електропостачання – військова агресія рф проти України.

Як зазначається в проєкті рішення Одеської облради, орієнтовна вартість будівництва повітряної лінії до війни була близько 1 млрд 300 тис. грн. ЇЇ протяжність складатиме 79,8 км.

У процесі співпраці з НЕК «Укренерго» до проєкту відведення земельних ділянок під ПЛ 330кВ Новоодеська-Арциз додано реалізацію проєкту ДП «Укравтодору» по відводу земельної ділянки під будівництво дороги державного значення М-15 «Одеса-Рені» (на м. Бухарест) в обхід Молдова І-ІІ категорії.

Для забезпечення будівництва «Укренерго» викуплено у АТ «ДТЕК Одеські електричні мережі» ПЛ 110кВ Канал-Староказаче, що дозволить використати її трасу для будівництва лінію електропередач «Новоодеська-Арциз, мінімізує вплив на навколишнє навколишнє середовище та прискорить реалізацію даного проєкту. Триває процедура переоформлення для подальшої передачі в користування НЕК «Укренерго» у встановленому порядку 35 земельних ділянок водно-болотних угідь.

“За результатами робочої поїздки президента України Володимира Зеленського до Одеської області 31 травня прем’єр-міністром надано доручення опрацювати питання щодо забезпечення будівництва нової ЛЕП 330 кВ «Новоодеська – Арциз» та запуску її в роботу не пізніше 1 липня 2024 року”, – вказано в документі.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram