EBRD

Міненерго запропонувало ЄБРР приєднатися до переговорів про зниження “зеленого тарифу”

Міністерство енергетики та охорони навколишнього середовища вважає, що існуючі високі “зелені тарифи” призводять до порушення балансу в енергосистемі України і запропонувало ЄБРР приєднатися до переговорів про їх зниження

В.о. Міністра енергетики та охорони довкілля Ольга Буславець провела відеоконференцію з представниками Європейського банку реконструкції та розвитку і обговорила поточну ситуацію в енергетичному секторі України, повідомляє Урядовий портал.

На початку відеоконференції в.о. Міністра розповіла партнерам про причини, через які в енергетичному секторі склалася важка ситуація, а також поінформувала їх про заходи, які вже робить Мінекоенерго і Уряд для того, щоб нормалізувати ситуацію. Зокрема, Ольга Буславець повідомила, що затверджений новий Прогнозний баланс електричної енергії ОЕС України, разом з представниками різних сфер енергетики обговорюються напрацьовані Міністерством пропозиції для оздоровлення галузі.

Читайте також:  ЄБРР готовий профінансувати «Укренерго» для часткового покриття дефіциту коштів компанії

Окремо в.о. Міністра зупинилася на сфері відновлювальних джерел енергії. Вона повідомила, що на сьогодні українська енергосистема технічно не може інтегрувати весь обсяг «зеленої» енергії в мережу, а тариф на неї вже створив фінансове розбалансування в галузі, що вкрай негативно відображається на економіці в цілому. Через це Міністерство і Уряд в першу чергу хочуть закінчити медіацію з інвесторами відновлювальних джерел енергії та підписати меморандум про зміну умов підтримки «зеленої» енергетики.

«Разом з пакетом напрацьованих законодавчих рішень, ми, звичайно, будемо обговорювати гарантування повної оплати поточної виробленої електричної енергії такими джерелами та реструктуризації і погашення заборгованості, яка виникла», – підкреслила Ольга Буславець.

В.о. Міністра запросила представників ЄБРР долучатися до цього діалогу, щоб перейти на нову модель підтримки ВДЕ.

Читайте також:   ЄБРР надасть Києву 140 млн євро на закриття малих котелень

Керуючий Директор ЄБРР по країнах Східної Європи і Кавказу Маттео Патроне запевнив, що Банк готовий долучатися до медіації, а також готовий надати Україні фінансову підтримку для подолання кризових явищ в енергетиці.

«Ми зараз розглядаємо можливість в рамках нашої масштабної ініціативи з кризового реагування надати «Укренерго» кредитну лінію для підтримки ліквідності в розмірі близько 130 мільйонів євро», – зазначив він.

Читайте також:  Буславець розповіла, як долатиме кризу в електроенергетиці

Ольга Буславець високо оцінила цю ініціативу та запропонувала ЄБРР розглянути можливість надання розширеної фінансової підтримки українським підприємствам, зокрема «Укренерго» і «Укргідроенерго». Також вона запропонувала ЄБРР звернути особливу увагу на конкурс з будівництва нових генеруючих високоманеврових потужностей, який попередньо планується провести восени ц.р. Крім того, в.о. Міністра наголосила, на необхідності активізації співпраці між Міністерством та ЄБРР, з метою пришвидшення корпоратизації НАЕК «Енергоатом».

Читайте нас в Telegram: Енергетичний фронт