Інституційна неспроможність Міненерго та Комітету ВРУ поглиблює кризу на ринку е/е – УВЕА

Інституційна неспроможність Міністерства енергетики та захисту довкілля, а також парламентського комітету з питань енергетики та ЖКП поглиблює кризові явища на ринку електроенергії, зокрема в сфері відновлюваних джерел енергії і підтримки їх розвитку.

Про це йдеться в листі-зверненні «Української вітроенергетичної асоціації» до Президента Володимира Зеленського.

«Інституційна неспроможність профільних відомств та Комітету Верховної Ради України поглиблює кризу на ринку та створює репутаційні ризики для гарантування захисту інвестицій», – йдеться в листі.

В асоціації зазначили, що відсутність міністра призвела до призупинення процесу медіації між виробниками з ВДЕ та відомством за посередництва Секретаріату Енергетичного співтовариства.

Парламентський комітет не дає можливості зареєструвати законопроекти, які ініціювали виробники.

«Відсутність у Комітеті Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг підтримки ініціатив виробників електроенергії щодо вирішення проблемних питань «зеленої» енергетики не можливо зареєструвати та прийняти компромісний законопроект», – йдеться в листі.

Асоціація звернула увагу голови держави на те, що на сьогодні на ринку виникли проблеми зі стабільністю роботи мережі та фінансовим дефіцитом ДП «Гарантований покупець». Для вирішення проблем в галузі асоціація закликала Президента підтримати призначення кваліфікованих спеціалістів в міністерство.

«З огляду на все вищевикладене УВЕА звертається до Вас, шановний Володимире Олександровичу, з проханням сприяти та підтримати призначення професіоналів на ключові посади у профільних державних інституціях, особливо Міністра енергетики та захисту довкілля», – зазначається в листі.

Як повідомляв Енергетичний фронт, 30 березня парламент мав розглядати питання про призначення міністра енергетики, на цю посаду провладна фракція «Слуга народу» запропонувала кандидатуру Ольги Буславець. Проте, голосування за її кандидатуру не відбулося, оскільки на прохання Президента спікер Дмитро Разумков зняв питання з розгляду.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram