вугілля

Міненерго: плануємо покрити дефіцит вугілля на ТЕС за рахунок збільшення імпорту

Міністерство енергетики під час підготовки до осінньо-зимового опалювального сезону та його проходження планує покрити дефіцит вугілля на складах теплових електростанцій за рахунок збільшення його імпортних поставок, повідомив міністр енергетики Герман Галущенко на засіданні Кабінету Міністрів у середу, пише “Інтерфакс-Україна”.

“Ми наразі бачимо відставання від того графіка (накопичення вугілля), який було сплановано, проте ми плануємо наздогнати за рахунок збільшення поставок імпортного вугілля. Зокрема, на жовтень заплановано власний видобуток 1,7 млн тонн та імпорт 600 тис. тонн вугілля”, – заявив міністр.

За його словами, станом на 29 вересня на складах українських ТЕС і ТЕЦ зосереджено 906 тис. тонн вугілля, з якого вугілля газової групи – 635 тис. тонн і антрацитове – 271 тис. тонн.

Міненерго також планує в опалювальний період максимально використовувати енергоблоки українських АЕС.

“Ми розраховуємо на роботу з 14 блоками з 15, й існує така опція, що п`ятнадцятий блок буде в резерві й за необхідності він теж може бути залучений до енергосистеми”, – зазначив Галущенко.

Міністр також поінформував, що до початку опалювального сезону, який стартує за середньодобової температури нижче 8 градусів за Цельсієм, енергетичне відомство планує накопичити в українських газосховищах 19,2 млрд куб. м газу при нинішньому запасі 18,8 млрд куб. м.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram